De temperatuur op 2 oktober 1907 lag tussen 9,8 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 10,8 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
Trouwdag 22 december 1933
De temperatuur op 22 december 1933 lag tussen -0,2 °C en 2,9 °C en was gemiddeld 1,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
30 januari » Adolf Hitler wordt ingezworen als Kanselier van Duitsland.
1 februari » Eerste toespraak van Hitler via de zenders van de Duitse omroep.
14 maart » René Felber, Zwitsers politicus
22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
Dag van overlijden 28 maart 1998
De temperatuur op 28 maart 1998 lag tussen 10,4 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
26 januari » De Amerikaanse president Bill Clinton ontkent een seksuele relatie te hebben gehad met Monica Lewinsky.
4 februari » Bill Gates wordt bij een bezoek aan Brussel met een taart besmeurd.
9 april » In de Efteling wordt de attractie Vogel Rok geopend.
10 april » De Noord-Ierse partijen komen tot het Goedevrijdagakkoord. Aan dertig jaar geweld lijkt daarmee een einde gekomen.
18 mei » Cor van Hout wordt tot 4,5 jaar cel veroordeeld.
1 juni » In het tot hockeyarena omgebouwde voetbalstadion van FC Utrecht herovert de Nederlandse mannenhockeyploeg de wereldtitel door Spanje in de verlenging van de finale van het WK hockey te verslaan: 3-2. Teun de Nooijer maakt de golden goal.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I17527.php : benaderd 24 oktober 2026), "Maria van Loo (1907-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.