Voor de tram gewaaid.
Zwartsluis. Zaterdagmorgen geraakte de heer J.W. van Veen, die zich met paard en wagen op de Voordigerweg bevond, mede tengevolge van den hevigen wind, van den dijk, juist terwijl beneden aan den dijk de tram passeerde. Het paard werd door de tram gegrepen en gedood. De heer van Veen kwam met den schrik vrij. Het doode dier is onmiddellijk naar Meppel vervoerd.
Kantongerecht te Zwolle
Burenruzie
De landbouwer J.W. van Veen uit Zwartsluis staat terecht, omdat hij zijn vee op grond van anderen heeft laten lopen.
Verdachte zegt dat de koeien losgebroken waren op een oogenblik dat hij uit was.
Kantonrechter: Maar je was gewaarschuwd, had dan een hek laten maken.
Verdachte voert aan dat de buurman die zo fel is op zijn koeien, zijn eigen kippen op verdachte's land laat loopen. Hij heeft ruzie met dien buurman, anders zou dit ook niet aangegeven zijn.
Getuige J. Drok, de buurman, verklaart, dat hij last had van de koeien. Ze liepen in zijn hooiland en aten het pasgemaaide hooi op. Hij heeft verdachte herhaaldelijk gewaarschuwd. Nu, na het proces-verbaal is er een hek gekomen.
J.H.J. Beukenveld, knecht van J. Drok, heeft gezien dat de koeien het hooi opaten. Ook vroeger is dat meerdere malen gebeurd.
Eisch f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Vonnis f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis.
(1) Il est marié à Elizabeth Apperlo.
Ils se sont mariés le 29 mai 1909 à Zwartsluis, il avait 24 ans.Source 7
Enfant(s):
(2) Il est marié à Geertje van Benthem.
Ils se sont mariés le 3 septembre 1920 à Vollenhove, il avait 35 ans.Source 2
grand-parents
parents
frères/soeurs
enfants
Jan Willem van Veen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1909 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Elizabeth Apperlo | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1920 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Geertje van Benthem | |||||||||||||||||||||||||||||||||||