Emigranten » Pabe Oebles Faber (1758-1811)

Persoonlijke gegevens Pabe Oebles Faber 

  • Hij is geboren oktober 1758 in Dronrijp, Friesland, Nederland.
    son of Oeble Pabes (Faber) & Johanna Tjerks
  • Hij werd gedoopt op 9 oktober 1758 in Dronrijp, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Hij is overleden op 30 december 1811 in Sneek (FR), hij was toen 53 jaar oud.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 januari 2024.

Gezin van Pabe Oebles Faber

Hij is getrouwd met Sybregje Tjallings van de Veer.

Toestemming voor het huwelijk is 6 juli 1793 verkregen te Sneek (FR).

Zij zijn getrouwd op 15 juli 1793 te Sneek (FR), hij was toen 34 jaar oud.Bron 3

marriage Dutch Reformed: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-89WL-NZ2K?i=48
civil marriage: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99W2-SK8N?i=308

Kind(eren):

  1. Tjalling Faber  1792-1793
  2. Tjalling Faber  1797-1847
  3. Anna Maria Feber  1798-1867
  4. Joannes Faber  1800-????
  5. Dorothea Faber  1802-1867 
  6. Sytske Faber  1805-????
  7. Theodorus Faber  1808-1828


Notities over Pabe Oebles Faber

at the baptism of his daughter he was called Pabe Oebles Bakker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pabe Oebles Faber?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Pabe Oebles Faber

Pabe Oebles Faber
1758-1811

1793
Joannes Faber
1800-????
Sytske Faber
1805-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Dronrijp, baptisms Roman Catholic 1699-1812
  2. page 59
  3. Sneek, civil marriages 1782-1811

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 juli 1793 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
    • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
  • De temperatuur op 30 december 1811 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
    • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
    • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
    • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
    • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Faber

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Faber.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Faber.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Faber (onder)zoekt.

De publicatie Emigranten is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jim Joosten, "Emigranten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/emigranten/I8370.php : benaderd 27 december 2025), "Pabe Oebles Faber (1758-1811)".