Emigranten » Cornelis Abraham de Nagel (1846-1916)

Persoonlijke gegevens Cornelis Abraham de Nagel 


Gezin van Cornelis Abraham de Nagel

Hij is getrouwd met Katharina de Vuijst.

Zij zijn getrouwd op 15 oktober 1868 te Nieuwvliet (ZL), hij was toen 22 jaar oud.Bron 2

marriage: https://proxy.archieven.nl/0/B037F09A28554C1BAA274CFB28E539E8
marriage attachments: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939L-C5S3-92?i=205
they emigrated on August 20, 1889 with 5 youngest children from Rotterdam on the SS Rotterdam II and arrived in New York on September 5, 1889. Their destination was Palmyra, Wayne, New York, USA
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939V-BTS7-TX?i=56

Kind(eren):

  1. Maria de Nagel  1870-± 1949 
  2. Abraham de Nagel  1873-1953
  3. Pieter de Nagel  1875-1957
  4. Jannis de Nagel  1877-1948
  5. Izaak de Nagel  1880-1960


Notities over Cornelis Abraham de Nagel

his profession was farmhand (1868)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Abraham de Nagel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Abraham de Nagel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Abraham de Nagel

Maria Koole
1768-1840
Suzanna Hoste
1771-1821

Cornelis Abraham de Nagel
1846-1916

1868
Maria de Nagel
1870-± 1949

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. sourcenumber 14
    2. sourcenumber 6

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 januari 1846 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken zwaar mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 13 mei » Het Amerikaanse Congres verklaart Mexico de oorlog.
      • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
      • 10 juni » Californië verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
      • 14 juni » Stichting van de republiek Californië.
      • 10 oktober » William Lassell ontdekt de grootste maan van Neptunus, die Triton wordt genoemd.
      • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
    • De temperatuur op 15 oktober 1868 lag rond de 14,3 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
    • De temperatuur op 5 maart 1916 lag tussen -2,1 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 3,0 mm neerslag. Er was 4,7 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
      • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
      • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
      • 24 april » Easter Rising in Ierland.
      • 18 mei » Begin regeerperiode Vietnamese keizer Khải Định.
      • 15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Nagel

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Nagel.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Nagel.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Nagel (onder)zoekt.

    De publicatie Emigranten is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jim Joosten, "Emigranten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/emigranten/I7324.php : benaderd 2 januari 2026), "Cornelis Abraham de Nagel (1846-1916)".