Emigranten » Bastiaan van Mierlo (1751-1789)

Persoonlijke gegevens Bastiaan van Mierlo 


Gezin van Bastiaan van Mierlo

Hij is getrouwd met Elisabeth Mateer.

Toestemming voor het huwelijk is 9 mei 1778 verkregen te Dinteloord (NB).

Ze zijn in de kerk getrouwd op 24 mei 1778 te Dinteloord (NB), hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Anna van Mirlo  1778-1851
  2. van Mirlo  1780
  3. Bastiaen van Mirlo  1781-1786
  4. van Mirlo  1785
  5. Maria van Merlo  1786-1872 
  6. van Merlo  1788

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bastiaan van Mierlo?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bastiaan van Mierlo

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bastiaan van Mierlo

Bastiaan van Mierlo
1751-1789

1778

Elisabeth Mateer
± 1756-1806

van Mirlo
1780-1780
van Mirlo
1785-1785
van Merlo
1788-1788

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Eethen baptisms Dutch Reformed 1733-1810
  2. marriage certificate daughter Anna 1815
  3. Dinteloord, marriages Dutch Reformed 1728-1817

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 mei 1778 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1778: Bron: Wikipedia
    • 26 januari » Sydney wordt gesticht.
    • 6 februari » Na de Amerikaanse overwinning op de Britten bij de Slag bij Saratoga lukt het Benjamin Franklin een verbond te sluiten met Frankrijk.
    • 1 juni » Paus Pius VI creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de aartsbisschop van Mechelen Johann Heinrich von Frankenberg en de Franse grootaalmoezenier Lodewijk René Eduard de Rohan.
    • 26 augustus » Eerste beklimming van de berg Triglav.
    • 26 november » James Cook ontdekt Maui.
  • De temperatuur op 13 juli 1789 lag rond de 18,0 °C. Er was 92 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
    • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
    • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
    • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
    • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Mierlo


De publicatie Emigranten is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jim Joosten, "Emigranten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/emigranten/I4098.php : benaderd 31 december 2025), "Bastiaan van Mierlo (1751-1789)".