De temperatuur op 24 juni 1887 lag rond de 13,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
Dag van overlijden 28 augustus 1964
De temperatuur op 28 augustus 1964 lag tussen 15,1 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,9 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
5 januari » Ontmoeting tussen Paus Paulus VI en patriarch Athenagoras I van Constantinopel in Jeruzalem. Het is de eerste ontmoeting tussen de leiders van de rooms-katholieke en Orthodoxe Kerk sinds 1439.
13 januari » Benoeming van Karol Wojtyła tot aartsbisschop van Krakau in Polen.
28 maart » Radiopiraat Radio Caroline start uitzendingen.
29 april » Huwelijk van prinses Irene met Carel Hugo van Bourbon-Parma in Rome. Na afloop worden zij door Paus Paulus VI in audiëntie ontvangen.
6 juni » The Beatles geven het tweede van twee concerten in het Noord-Hollandse Blokker.
19 december » Dominee Martin Luther King krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jim Joosten, "Emigranten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/emigranten/I3087.php : benaderd 29 september 2026), "Jantje Kraai (1887-1964)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.