De temperatuur op 9 mei 1926 lag tussen 0,2 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 6,3 mm neerslag. Er was 9,5 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Trouwdag 28 oktober 1946
De temperatuur op 28 oktober 1946 lag tussen 4,3 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 13,6 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 januari » Eerste uitzending van RON (Regionale Omroep Noord), de voorloper van RONO.
6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
7 mei » Tokyo Telecommunications Engineering, het huidige Sony, wordt opgericht.
21 mei » De KLM begint als eerste luchtvaartmaatschappij op het Europese vasteland een luchtdienst op New York.
23 augustus » Stichting van de deelstaat Noordrijn-Westfalen in Duitsland en tevens opheffing van de Rijnprovincie en provincie Hannover.
5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 8 maart 2015
De temperatuur op 8 maart 2015 lag tussen 4,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,0 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 mei » KAA Gent behaalt voor het eerst in haar geschiedenis de landstitel door in de voorlaatste speelronde van de Play-Offs met 2-0 te winnen tegen Standard de Liège.
2 juni » Sepp Blatter, sinds 1998 voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, kondigt zijn aftreden aan. Zijn positie was onhoudbaar geworden door een corruptieschandaal.
26 augustus » Julius Yego uit Kenia verbetert in Peking het Afrikaans record speerwerpen tot 92,72 meter.
14 september » De grootste actieve vulkaan in Japan, Mount Aso, komt tot uitbarsting.
19 september » President Vladimir Poetin van Rusland laat weten dat hij zijn diplomaten en defensiemedewerkers opdracht heeft gegeven te onderhandelen met Wit-Rusland over het vestigen van een luchtmachtbasis.
11 oktober » De Wit-Russische leider Alexander Loekasjenko wint de presidentsverkiezingen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I8041.php : benaderd 13 februari 2026), "Isabella Hendrika Jacoba Frey (1926-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.