16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
Dag van overlijden 10 februari 1947
De temperatuur op 10 februari 1947 lag tussen -8,1 °C en -1,2 °C en was gemiddeld -5,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
21 februari » Edwin Land demonstreert de eerste instant fotocamera, de Polaroid Land Camera geheten.
14 maart » Peter Skellern, Engels singer-songwriter († 2017)
18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
6 november » Meet the Press, Amerika's langstlopende televisieprogramma, wordt voor het eerst uitgezonden.
30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I6051.php : benaderd 19 oktober 2026), "Daniel Frederick "Daan" (Daniel Frederick, "Daan") Dreyer b5c1d9e10f5 (1879-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.