De temperatuur op 28 november 1930 lag tussen 6,0 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
Trouwdag 6 maart 1951
De temperatuur op 6 maart 1951 lag tussen -3,2 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
4 januari » China en Noord-Korea nemen de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel in.
9 februari » Bij een oliebrand in de Koningin Wilhelminahaven te Vlaardingen vindt het zwaarste brandweerongeluk uit de Nederlandse geschiedenis plaats. Vijf brandweerlieden komen om en een brandweerman raakt zwaargewond.
6 maart » Proces tegen Ethel en Julius Rosenberg begint
3 juni » Zaligverklaring van Paus Pius X in Rome door Paus Pius XII.
26 juli » De staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland wordt beëindigd.
10 september » Het Verenigd Koninkrijk begint een economische boycot van Iran.
Dag van overlijden 25 mei 2009
De temperatuur op 25 mei 2009 lag tussen 9,1 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 9,9 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
10 februari » In Nederland houdt de Postbank op te bestaan en heet voortaan ING Bank.
24 april » Voetbalclub VVV-Venlo wordt voor de tweede keer in de clubhistorie kampioen van de Nederlandse Eerste divisie.
3 juli » Opening van de 185 miljoen dollar kostende Astana Arena, een voetbalstadion in de Kazachse stad Nur-Sultan (toen Astana).
5 juli » De Zwitser Roger Federer wint voor de zesde keer Wimbledon, waardoor hij in totaal vijftien Grand Slams in bezit krijgt, wat een record is. Ook speelt hij de langste finale in sets in de geschiedenis van Wimbledon: de wedstrijd tegen Andy Roddick neemt 77 games in beslag.
26 juli » Het Mexicaans voetbalelftal wint de tiende editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale de Verenigde Staten met 5-0 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I13691.php : benaderd 24 oktober 2026), "Johanna Aletta (Joanie) Dreyer (1930-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.