Dreyer-boom » Jacobus Hercules Dreyer (1891-1967)

Persoonlijke gegevens Jacobus Hercules Dreyer 


Gezin van Jacobus Hercules Dreyer

(1) Hij is getrouwd met Christina Helena Venter.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Catharina Johanna Susanna Venter.

Zij zijn getrouwd op 25 maart 1916 te Swartruggens, Rustenburg, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):



(3) Hij is getrouwd met Martha Johanna Jacoba Badenhorst Pretorius.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1939 te Swartruggens, Rustenburg, hij was toen 48 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Hercules Dreyer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Hercules Dreyer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 augustus 1891 lag rond de 14,1 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
    • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
  • De temperatuur op 8 augustus 1939 lag tussen 11,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
    • 2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
    • 17 september » De Sovjet-Unie valt Polen binnen (Sovjet-aanval op Polen)
    • 31 oktober » Een Vlaams actiecomité publiceert het manifest 'Vrede door neutraliteit' dat, zoals de titel al zegt, de stelling verdedigt dat alleen een consequente neutraliteitspolitiek België uit de oorlog kan houden.
    • 9 november » Venlo-incident, Twee Engelse spionnen werden vanaf Nederlands grondgebied bij de grensovergang Venlo-Herongen ontvoerd naar nazi-Duitsland door een Duits overvalcommando. Hierdoor werd Nederland, toen nog neutraal, zijdelings betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
    • 14 december » De Sovjet-Unie wordt uit de Volkerenbond gezet.
  • De temperatuur op 11 december 1967 lag tussen -10,6 °C en -0,9 °C en was gemiddeld -5,8 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 30 mei » Vlak bij de Mexicaanse industriestad Monterrey wordt het Estadio Universitario officieel geopend.
    • 10 september » De bevolking van Gibraltar stemt tegen eenwording met Spanje.
    • 18 oktober » Koningin Juliana stelt Gemaal De Blocq van Kuffeler in werking, het gemaal dat Zuidelijk Flevoland droogmaalt.
    • 3 november » Benoeming van Hubertus Ernst tot bisschop van Breda in Nederland
    • 28 november » Ontdekking van de eerste pulsar, door Jocelyn Bell Burnell en Antony Hewish.
    • 3 december » De eerste geslaagde harttransplantatie wordt door een team onder leiding van chirurg Christiaan Barnard uitgevoerd in het Groote Schuur Ziekenhuis in Kaapstad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dreyer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dreyer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dreyer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dreyer (onder)zoekt.

De publicatie Dreyer-boom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I13587.php : benaderd 11 oktober 2026), "Jacobus Hercules Dreyer (1891-1967)".