De temperatuur op 30 juni 1915 lag tussen 12,2 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
Trouwdag 24 maart 1944
De temperatuur op 24 maart 1944 lag tussen 2,5 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
7 juni » De Belgische koning Leopold III wordt met zijn gezin naar Duitsland gedeporteerd.
29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
13 september » Terwijl Amerikaanse bommenwerpers het concentratiekamp Auschwitz in Polen bombarderen, vertrekt de laatste trein uit Kamp Westerbork.
Dag van overlijden 22 november 1976
De temperatuur op 22 november 1976 lag tussen 2,3 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I13406.php : benaderd 8 oktober 2026), "Hercules Albertus Dreyer (1915-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.