29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
Trouwdag 4 september 1918
De temperatuur op 4 september 1918 lag tussen 7,4 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
Dag van overlijden 9 februari 1970
De temperatuur op 9 februari 1970 lag tussen 0,6 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 12,1 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (40%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
6 februari » Opening van het Estadio Rommel Fernández in de Panamese hoofdstad Panama-Stad.
25 april » Tijdens een nachtconcert in het Amsterdamse Concertgebouw treden onder meer Wanda Jackson, Buck Owens en Billie Jo Spears op.
6 mei » Feyenoord legt als eerste Nederlandse voetbalclub beslag op de Europa Cup I. In het San Siro-stadion in Milaan wint de Rotterdamse club in de finale met 2-1 van Celtic door doelpunten van verdediger Rinus Israël en de Zweedse aanvaller Ove Kindvall.
7 juni » In Portoviejo, Ecuador wordt het Estadio Reales Tamarindos officieel geopend.
9 juni » Bob Dylan ontvangt een eredoctoraat in de Muziek aan de Princeton University.
17 augustus » Lancering van Venera 7, het eerste ruimtetuig dat op Venus landt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I13061.php : benaderd 23 oktober 2026), "Ellie Cornelia Marais (1896-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.