De temperatuur op 5 december 1917 lag tussen -8,9 °C en -3,0 °C en was gemiddeld -5,6 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
30 april » Bij een vergissingsbombardement op Zierikzee komen drie personen om het leven. Een Brits vliegtuig had verkeerd genavigeerd en was in de veronderstelling boven België te vliegen.
12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
Dag van overlijden 9 januari 1988
De temperatuur op 9 januari 1988 lag tussen 2,0 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
16 maart » Luitenant-kolonel Oliver North en viceadmiraal John Poindexter worden in staat van beschuldiging gesteld in de Iran-Contra-affaire.
24 maart » De rechtse Angolese rebellenbeweging UNITA vormt in haar hoofdkwartier in Jamba een regering in ballingschap.
4 april » Het derde Nederlandse televisienet wordt in gebruik genomen.
18 juli » Oprichting van de Priesterbroederschap van Sint Petrus van traditionalistische priesters die de band met de Heilige Stoel willen behouden.
5 augustus » Benoeming van de Litouwer Audrys Juozas Bačkis tot nuntius in Nederland.
5 oktober » De Angolese regering is bereid om met de verzetsorganisatie UNITA te onderhandelen over beëindiging van de burgeroorlog, zegt president José Eduardo dos Santos in een vraaggesprek met het Franse dagblad Libération.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik Dreyer, "Dreyer-boom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dreyer-tree/I12207.php : benaderd 6 oktober 2026), "Johannes Gerhardus (Boeta) Dreyer (1917-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.