De temperatuur op 8 mei 1908 lag tussen 5,9 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 7,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Trouwdag 14 mei 1937
De temperatuur op 14 mei 1937 lag tussen 7,9 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 7,7 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: C.M.W.Vork-Drenth, "Stamboom Drenth", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/drenth_stamboom/I2905.php : benaderd 28 september 2026), "Henricus Jacobus Swart (1908-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.