Familienstammbaum Linders » Jan III van Persijn (± 1298-1353)

Persönliche Daten Jan III van Persijn 


Familie von Jan III van Persijn

Er ist verheiratet mit Jutta van Brederode.

Sie haben geheiratet am 3. März 1314.

Toestemming voor dit huwelijk is op 3 maart 1314 verkregen

Kind(er):

  1. Maria van Persijn van Velsen  < 1322-> 1332 


Notizen bei Jan III van Persijn

Begraven te Abdij Leeuwenhorst.
Beroep: heer van Waterland.

Notities bij Jan Iii Persijn
Genealogie der Heren van Brederode, Jaarboek CBG, deel XIII 1959, blz. 105
Streed met de "Cabeljause partye anno 1351 tegen de Hoekse.
Reeks 165 http://www.kareldegrote.nl
Volgens S. van Leeuwen, Batavia illustrata … (Den Haag 1685) 1047-1049 voert het geslacht een wapen, waarin staan zes fasces (of baren), de eerste van goud, met negen gouden kruisen, namelijk op de eerste gouden fasce vier, op de tweede drie en op de laatste twee, volgens J.Craandijk, 'Het geslacht Persijn van Waterland', Bijdragen voor vaderlandsche geschiedenis en oudheidkunde 4e reeks II (1902) 99, 446.
Jan (II) Persijn, ridder in 1270 en 1274 voert als wapen: gedwarsbalkt van goud en blauw van 6 stukken, het goud beladen met resp. 4, 3 en 2 rode St. Andrieskruisjes, volgens dezelfde auteur.
Gijsbrecht zoon van Johan (III) ridder is geen bastaard, zoals ook S. van Leeuwen, Batavia illustrata … (Den Haag 1685) aangeeft en Jutte van Brederode zijn moeder noemt, zie verder Ons Voorgeslacht 20 (1965) 252-253 uit Familiearchief Persijn nr. 571.
Gijsbrecht wordt namelijk, als zoon van Johan Persijn ridder op 2-3-1347 beleend met 10 lb hollands per jaar, nl. 7 lb 10 sc uit de herfstschot op de Zouteveen en 50 sc uit de hofhuur in De Lier. Deze belening wordt op 3-3-1347 geconfirmeerd door hertog Willem van Beieren en als Willem V graaf van Holland. Zijn zoon Claas Gijsbrechtsz Persijn, kleinzoon van Johan Persijn ridder, draagt op 25-3-1383 zijn deel in de herfschot van Zouteveen over en zegelt dan met 9 kruizen en 3 ballen en in het hoofd een barensteel, zie Ons Voorgeslacht 20 (1965) 252-253 uit Familiearchief Persijn nr. 571. Ook de acte Den Haag 10-7-1446 van hertog Philips van Bourgondie dat Hendrik Persijn Claes Gijsbrechtsz ‘een schiltboortig en welgeboren man’ van ouder herkomst (Van Leeuwen, Batavia illustrata, 342) wijst niet op bastaardij.
Van deze jongere tak van de familie voert Adriaen Hendrickz. Persijn Claes Gijsbrechtsz heer Jansz (1458/59-1545) een wapen op zijn grafzerk te 's Gravenzande: gedwarsbalkt zes stukken (resp. 1, 3 en 5), beladen met 5, 3, 2 St. Andrieskruisjes, zie P.C. Bloys van Treslong Prins, Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden in en uit de kerken der provincie Zuid-Holland, 2a (Utrecht 1922) 93, 374. Ook Cornelis Adriaensz Persijn (1498/99-1571) en zijn vader Adriaan Hendriksz Persijn voeren een wapern: gedwarsbalkt van goud en blauw van 6 stukken, het goud beladen met resp. 4, 3 en 2 rode St. Andrieskruisjes, zie Familiearchief Persijn 576, gegevens uit 1543, Ons Voorgeslacht 9 (1954) 18: gegevens uit 1688.
De verwarring over het feit dat Craandijk Johan III de laatste mannelijke Persijn noemt, waarin hij gevolgd wordt door Antheun Janse, Ridderschap in Holland. Portret van een adellijke elite in de late Middeleeuwen, (Hilversum 2001)260, ligt in de vererving van de lenen van deze in 1353 overleden heer van Waterland. Hij had op 24-7-1331 toestemming gekregen ze te laten erven door zijn dochters en bij kinderloos overlijden door zijn oom Jan [de jonge] Persijn. Na zijn dood werd oudste dochter Catharina (overl. 1372) beleend met de helft van Waterland, en de ambachten Velsen, De Lier en Zouteveen. Janse geeft zelf drie argumenten die tegen de bastaardij van Gijsbrecht pleiten: bastaarden konden niet erven van hun vader, wat gezien de acten van 1347 wel het geval is geweest, zie Janse, Ridderschap, 221. Bovendien konden bastaarden hun eigen bezit slechts beperkt aan hun nakomelingen overdragen (Janse, Ridderschap), 221 waar het tranport met de acte van 1383 juis niet opwijst. De barensteel in het wapen van Claas Gijsbrechtsz Persijn wijst meestal op een zijtak, het nageslacht van een jongere zoon, zie Janse, Ridderschap, 256.
De argumentatie en gegevens van Craandijk en Janse vallen weg tegen de omschrijving van de zegels,wapens, de acten en met de genealogie met stamreeks van S. van Leeuwen in Batavia illustrata …

Zeitbalken Jan III van Persijn

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Jan III van Persijn

Jan II van Persijn
± 1220-????
Ludgard van Linden
± 1220-????
Ver Lizibeth
± 1240-> 1321

Jan III van Persijn
± 1298-1353

1314

    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

    Historische Ereignisse

    

    Gleicher Geburts-/Todestag

    Quelle: Wikipedia


    Über den Familiennamen Van Persijn

    • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Persijn.
    • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Persijn.
    • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Persijn (unter)sucht.

    Die Familienstammbaum Linders-Veröffentlichung wurde von Jac. Linders erstellt (Kontakt ist nicht möglich).
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Jac. Linders, "Familienstammbaum Linders", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_linders/I20072.php : abgerufen 12. Januar 2026), "Jan III van Persijn (± 1298-1353)".