Familienstammbaum Witte Vaessen » Hendrik de Wit

Persönliche Daten Hendrik de Wit 


Familie von Hendrik de Wit

Er ist verheiratet mit Anna Maria Elisabeth (Elisabeth / Betje / Marie Ilsabein) /Helman/ Heilman / Heijlemans Heylemans.

Sie haben geheiratet.


Kind(er):



Notizen bei Hendrik de Wit

0px; padding: 0px;">Kon vlg geboorteakte Hendrik en Theodorus niet schrijven. Bij het huwelijk van zoon Hendrik(us) in 1842 te Amsterdam is verblijfplaats vader Hendrik onbekend. De registratie in 1846 (17 dec.) betreft een lichtmatroos, gestorven te Batavia. Bij controle van alle overledenen Hendrik de Wit te Amsterdam tussen 1833 en 1852, voldoet geen der geregistreerde overledenen. Overlijden dus nog onbekend.


0; color: #105a83; font-style: normal; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; margin: 0px; letter-spacing: normal; line-height: 18px; background-color: #ffffff; text-indent: 0px; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; border: 0px; padding: 0px;">Op 17-12 1846 wordt het overlijden van ene Hendrik de Wit ingeschreven in Amsterdam (Ovl 1846, reg. 8, blz 428) Dit betreft echter een sterfgeval op 24 feb. 1846 in het militair hospitaal te Weltevreden bij Batavia (thans Djakarta, Indonesië) van een 25 jarige zoon van Hendrik de Wit en Jannetje van Paaschen.


 


Toen Hendrik de Wit, beroep 'arbeider' op 28-6-1824 in de katholieke kerk in Gorkum zijn pas geboren tweeling liet dopen verklaarde hij volgens het doopregister (zie Bijlage 1 bij deze Toelichting)dat hij en "Betje Hellemans" (haar officiele naam was Elisabeth Heylemans)


"echteluyden", d.w.z. gehuwd waren en uit Utrecht kwamen. We hebben in de stad Utrecht en eenaantal gemeenten in die provincie niets over hen kunnen vinden .


Behalve de doop en de geboorteaangifte geldt het zelfde voor de gemeente Gorkum In die tijd,toen de kerk nog grate macht had,leefde men "in zonde" als men ongehuwd samenwoonde. Herbergiers, slaapstedehouders en dergelijke verleenden een ongehuwd stelliever geen onderdak en werkgevers namen "zondigen” ook niet graag in dienst. Veelal speelde angst voor de kerk daarbij een grotere rol dan morele bezwaren. Controle was in die tijd echter nogal moeilijk;,vooral als men met zijn leeftijdsjoemelde en verklaarde voor 1811 in het huwelijk te zijn getreden. De officiele Burgerlijke Stand werd n.l. pas in 1811 ingevoerd. Volgens deskundigen van het Gemeente Archief In Amsterdam die we hierover raadpleegden is het niet onwaarschijnlijk dat ze niet samen gehuwd waren maar samen als losse arbeiders rondtrokken. Volgens hen duidden de namen Dirk en Hendricus erop dat een van de "echteluyden" hervormd was en de ander katholiek. Dirk is namelijk de hervormde versie van het katholieke Hendricus. Ook dit maakt een huwelijk iets onwaarschijnlijker Toen Hendrik zijn zonen liet dopen was zijn broer Hendricus peter voor zijn zoon Hendricus en zijn ongehuwde zuster. Helena meter voor zijn zoon Dirk


De familie de Wit trok kennelijk wei samen op. Maar toen hij de volgende dag de officiele aangifte bij de Burgerlijke Stand deed waren de slaapstedehouder en de stadsomroeper zijn getuigen (zie de Bijlagen 2 en 3 bij deze Toelichting).Waren de "de Witten" bang voor moeilijke vragen en waren het niet van die "brave"


Hendrikken?


II).Toen haar zoon Hendricus, beroep zeeman en"bediende"huwde met G.B.Fritsheck verklaarde zijn moeder,  E. Heylemans, dat ze niet de verblijfplaats van "de vader van haar zoon" wist. Ook in de Akte van Ondertrouw, we hebben een kopie, wordt vermeld dat "de laatste verblijfplaats des vaders"onbekend was.


Bij het huwelijk waren geen de Witten aanwezig. Kennelijk woonden ze te ver weg.


 


 Hendrik Teunisze de Wit uit Hamersveld, Leusden (bij Amersfoort)


https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5BB1D1064642E0534701000A17FD
 

Hendrik de Wit geboren 1-11-1774, doop 6-11-1774 Oudegracht 32 Utrecht.


ouders Barnardus de Wit & Hendrika van der Vlis


Getrouwd met Catharina Heuvel / Hoffle 28-9-1798 / 16-10-1798 / 30-9-1798


1810 testament Catharina ziek


27-12-1813 geboorte dochter Alida


24-11-1815 geboorte dochter Willemina


dochter Catrina 


 


Andere Hendrik de Wit vermeld via myheritage


27 aug 1776 (Wehl, Gelderland) - 30 jan 1833 (Wehl)

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Hendrik de Wit?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen De Wit

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen De Wit.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über De Wit.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen De Wit (unter)sucht.