Familienstammbaum Van Vugt » Godogisel (????-500)

Persönliche Daten Godogisel 

  • Er ist verstorben im Jahr 500.
  • Ein Kind von Gondoic
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 30. November 2010.

Familie von Godogisel

Er hat eine Beziehung mit Theodelinde van Bourgondië.

Die Beziehung begann


Kind(er):

  1. N. de Genève  ± 490-???? 


Notizen bei Godogisel

1106. Godogisel, gest. 500, koning der bourgondiërs vanaf 474 ?, bij de dood van Gondoic verdeelde die zijn rijk tussen zijn vier zoons, Gondebald, Godogisel, Chilpéric en Godomar, waarbij de laatste drie koningen van deelstaten waren ondergeschikt aan Gondebald, Gondesil vestigde zich in Genève, een dergelijke oplossing van de erfopvolging resulteerde in die tijd altijd in broedertwisten, zo ook hier wat leidde tot de eerste acties die het einde van het zelfstandige koninkrijk Bourgondië zouden inleiden.
Godosil, direct in oorlog met Gondebald, ging een bondgenootschap aan met Clovis I en beloofde die schatting te betalen bij een overwinning, Clovis ging daar natuurlijk direct op in en viel Bourgondië binnen, Gondebald, onwetend van het verraad van zijn broer bood Godisel aan de oorlog direct te beeindigen om de gemeenschappelijke vijand te bestrijden, deze veinsde het er mee eens te zijn maar op het slagveld verbond hij zich met de franken en bracht Gondebald een zware nederlaag toe, deze ontsnapte naar Avignon waar hij direct belegerd werd door Clovis, Godogisel vestigde zich in Vienne en vierde zijn overwinning, het tij keerde echter snel, een afgevaardigde van Gondebald wist Clovis over te halen het beleg te staken op voorwaarde dat gondebald als diens vazal schatting zou betalen, Clovis accepteerde en trok zich terug, het gevolg laat zich raden, Gondebald trok op naar Vienne en belegerde de stad, dit beleg duurde lang en Gondogisel was genoodzaakt de niet strijdende burgers uit de stad te verwijderen, één van hen was de architect van het aquaduct die uit wraak Gondebald benaderde en hem de weg wees met zijn leger naar het centrum van Vienne waar Godogisel en zijn manschappen omgebracht werden.

3538. Godogisel (=1106)

6482. Godogisel (=1106)

6706. Godogisel (=1106)

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Godogisel?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!

Vorfahren (und Nachkommen) von Godogisel

Gondoic
????-

Godogisel
????-500


N. de Genève
± 490-????

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.


Die Familienstammbaum Van Vugt-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Maikel van Vugt, "Familienstammbaum Van Vugt", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-vugt/I2835.php : abgerufen 27. Januar 2026), "Godogisel (????-500)".