Familienstammbaum Van Koert » Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304) (1247-1304)

Persönliche Daten Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304) 


Familie von Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304)

(1) Er ist verheiratet mit Philippine van Luxemburg.

Sie haben geheiratet im Jahr 1270, er war 23 Jahre alt.


Kind(er):

  1. Isabelle van Henegouwen  ± 1278-1305
  2. Hendrik van Henegouwen  ± 1279-1303
  3. Alix van Henegouwen  ± 1280-1317
  4. Simon van Henegouwen  ± 1282-< 1304
  5. Johanna van Henegouwen  ± 1284-????
  6. Maria van Henegouwen  ± 1290-1354 
  7. Mathilde van Henegouwen  ± 1292-????


(2) Er hat eine Beziehung mit Ymsoete.

Die Beziehung begann rund 1289.


Kind(er):



Notizen bei Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304)

Jan I hervatte de strijd van de Avesnes met de Dampierres om Rijks-Vlaanderen. In 1295 zocht hij toenadering bij de Franse koning Filips IV, die zich van Gwijde van Dampierre afwendde. Ook bemiddelde hij bij de Franse koning ten voordele van zijn neef Floris V van Holland, die om het bezit van Zeeland met het graafschap Vlaanderen in conflict was.
Toen op 1 augustus 1299 Wolfert I van Borselen, de pro-Engelse regent van Holland, werd vermoord, riepen Dordrecht en de andere steden van Holland Jean d'Avesnes te hulp. Hij nam de regering in handen, en werd op 27 oktober officieel door de vijftienjarige graaf Jan I van Holland tot "ruwaard" benoemd voor de duur van vijf jaar. Twee weken later stierf de jonge graaf. Jan van Avesnes, die diens naaste mannelijke erfgenaam was, werd na diens dood in 1299 graaf van Holland. Voortaan was Holland in een personele unie met Henegouwen verenigd.
In 1300/1301 wist Jan van Avesnes de Franse successen in Vlaanderen uit te buiten om zijn positie te consolideren: hij versloeg de Zeeuwse opstandelingen en maakte zijn broer Gwijde van Avesnes (gestorven in 1317) tot bisschop van Utrecht in 1301.
Na de geslaagde Vlaamse opstand van 1302 (Guldensporenslag) brak voor het huis van Avesnes een kritieke periode aan: in 1303 openden de Vlamingen het offensief in Henegouwen en in Zeeland, gesteund door de vele ontevredenen aldaar. In maart 1304 brachten zij onder Gwijde van Namen op Duiveland een nederlaag toe aan Jans zoon, Willem. Bisschop Gwijde van Utrecht werd gevangengenomen en in Utrecht volgde een anti-Hollandse reactie. Holland en Zeeland zelf vielen grotendeels in handen van Gwijde van Namen of van Jan II van Brabant, die zich bij de aanvallers had gevoegd.
Diezelfde zomer keerden de kansen. Op 11 augustus werd Gwijde van Namen definitief verslagen in de Slag bij Zierikzee door een Hollands-Franse vloot onder leiding van Reinier Grimaldi. Toen Jan I van Avesnes overleed, was zijn gezag in Holland en Zeeland vrijwel geheel hersteld.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304)?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304)

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse



Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304)


Die Familienstammbaum Van Koert-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Rob van Koert, "Familienstammbaum Van Koert", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I12813.php : abgerufen 3. Februar 2026), "Jan II Graaf van Henegouwen (1257-1304) en Holland (1299-1304) (1247-1304)".