23-08-676 ?; 23-08-685 ?; 23-08-686 ?; 23-08-688 ?; Neustria; ca 690 ?; stamvader en naamgever van de dynastie der Karolingen
Austrasia; ca 714 ?; ca 715 ?; 742 ?
22-10-741; 15-10-741 ?, Choisy-au-Bac, Oise, Choisy, near Compiâ®gne, Picardie; Cressy-sur-Oise, Neustria
Saint-Denis Cathedral; Monastery; Basilica of Saint-Denis., Paris
(1) Er ist verheiratet mit Chrotrude (Rotrude) de Hesbaye et Trâ®ves.
Sie haben geheiratet Januar 713 in Moselle (Maasgau, Maasgouw), Meuse, Lorraine, Francia (Frankenrijk), er war 26 Jahre alt.
Kind(er):
(2) Er ist verheiratet mit Rotrude van Hesbaye en Trier.
Sie haben geheiratet Januar 713 in Moselle (Maasgau, Maasgouw), Meuse, Lorraine, Francia (Frankenrijk), er war 26 Jahre alt.
Sie haben geheiratet ca 713 in Austrasia (Austrasie, Austrasien) &, Neustria, Frankish Belgium, Belgiâ´ (Austrasia), er war 26 Jahre alt.Kind(er):
(3) Er ist verheiratet mit Rotrude von Haspengau und Trier.
Sie haben geheiratet ca 725, er war 38 Jahre alt.
Kind(er):
Wat gebeurde er op 23 augustus?
676 ·Äì Karel Martâ®l geboren.
Hij was hofmeier van het Frankische Rijk. Hij reorganiseerde het Frankische leger en bestuur en wist daarmee met succes zowel zijn binnenlandse als buitenlandse tegenstanders, met name de Arabieren, Friezen en Saksen het hoofd te bieden. Zijn macht werd zo groot dat hij de plaats van de Merovingische koningen innam, zonder zichzelf tot koning uit te roepen. Karel wordt beschouwd als stamvader en naamgever van de Karolingen. Hij was de grootvader van Karel de Grote.
Hij overleed op 22 oktober 741.
Großeltern
Eltern
Geschwister
Kinder
Karl (Karel Charles) Martel (= the Hammer) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 713 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 713 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rotrude van Hesbaye en Trier | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(3) 725 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Die angezeigten Daten haben keine Quellen.