Familienstammbaum Triepels » Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13 (1551-1588)

Persönliche Daten Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13 

Quellen 1, 2
  • Er wurde geboren im Jahr 1551.
  • Berufe:
    • Pachter van Strijthagen.
    • 1582 Schöffe von Ter Heyden.
  • (Huwelijk) im Jahr 1580.
  • (Misc) .
    Van Streithagen was een Nederlands vrijherengeslacht te Welten onder Heerlen. Ze bezaten huis Streithagen aan de Weltervijver met de Weltermolen. De familie was regionaal een van de voornaamste adellijke geslachten maar stierf in de 17e eeuw uit.Otto Judenkop tot Streithagen heeft huis Streithagen eerst in leen gehad, zijn zoon Johan koopt het huis het jaar 1386 van Werner van Schaesberg tot Strijthagen van kasteel Strijthagen. In het begin werd de naam Judenkop van Streithagen gebruikt, later ging men zich alleen Streithagen noemen. Otto kreeg twee zonen, waarvan Johan die het huis had gekocht, zes kinderen kreeg. Een zoon van deze Johan was Gehard Judenkop van Streithagen tot Uerfeld. Hij sloot een verdrag het jaar 1434 waarin kwam vast te staan dat zijn erfgenamen in bezit zouden krijgen het huis tot Streithagen en tot Wijnberg.Gehard Judenkop van Streithagen tot Uerfeld huwde tweemaal. Uit zijn eerste huwelijk met Marij van Caldenborn kreeg hij een zoon:Johan. Huwde met Johanna vanLieck. Johanna werd door Dirk I van Lieck tot Oberlieck en Musschenbroek voor 2/3 beleend met ridderhuis Oberlieck, 1452. Ze kregen een zoon:Gerard. Deze Gerard werd landcommandeur van de balije Biesen van de Duitse Orde te Maastricht (1512-1536).Uit zijn tweede huwelijk op 1 juli 1440 met Eva van Lieck kreeg hij, zoals het jaar 1488 uit de erfdeling bleek, zes kinderen waaronder Wilhelm en Michael:Wilhelm. Huwde op oudere leeftijd in 1502 met Anna van Ingenhove. Hij werd voogd en stadhouder van het Land van Valkenburg, (1514, 1524, 1530). Op een wapenbord het jaar 1585 gemaakt voor een Wilhelm van Streithagen tot Uerfeld ter gelegenheid van een Gulikse bruiloft stonden de acht wapens van zijn voorouders: Streithagen, Leick, Havert, Osen, Hartman, Driesch, Buck en Velis.Michael. Huwde Margaretha van Hulsberg op 26 juli 1491. Ze kregen een zoon:Johan I. Heer van Oud Valkenburg en stadhouder van het Land van Valkenburg (1531-1560). Hij trouwde op 11 april 1512 met Elisabeth van Pallandt. Ze kregen een zoon:Johan II. Stadhouder en voogd van het Land van Valkenburg en heer van Genhoes in Oud-Valkenburg. Hij trouwde eerst met Sophia van Cortenbach en vervolgens in 1535 met Maria van Ghoor, dochter van Johan van Ghoor, heer van Eys en erfgenaam van Genhoes. Johan II liet Genhoes in het jaar 1539 verbouwen tot het huidige kasteel Genhoes.Overige telgenBewerkenGerard van Streithagen, hoofdschout van Maastricht (1546), burgemeester van Maastricht (1566-1578).
  • Er ist verstorben im Jahr 1588, er war 37 Jahre alt.
  • Ein Kind von Emont van Merkelbach, Jongehen van Streithagen #14 und Elisabeth #14

Familie von Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13

Er ist verheiratet mit Maria van Oppen #13.

Sie haben geheiratet


Kind(er):


Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13

Elisabeth #14
± 1525-????

Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13
1551-1588



    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Quellen

    1. jongen-wetzels Web Site, mia jongen, Peter Jonghen (von Streithagen)
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: jongen-wetzels Web Site

      Familiestamboom: 386891112-1
    2. Schneiders Web Site, Steffen Schneiders, via https://www.myheritage.nl/person-1502033...
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: Schneiders Web Site

      Familiestamboom: 553418841-1

    Über den Familiennamen Jungen, Jonghen van Streithagen #13


    Die Familienstammbaum Triepels-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Rob Triepels, "Familienstammbaum Triepels", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-triepels/I2972.php : abgerufen 15. Januar 2026), "Peter Jungen, Jonghen van Streithagen #13 (1551-1588)".