STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd (± 1270-1326)

Persönliche Daten Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd 

  • Er wurde geboren rund 1270 in Heusden, Noord-Brabant, Nederland.
  • Titel: Ridder
    kanselier van de heer van Altena;
  • Eigentum: Ab um 1300 heer van Keppel.
    De, vermoedelijk oudste, dochter van Arnold, Jutta van der Sluis, huwde omstreeks 1300, Wolter, heer van Keppel en zoon van Dirck, en Beatrix (Van Meurs ?). Haar zegel, Ao.1330, toont het rad Van Heusden, vergezeld van Keppelse schelpen en met twee leeuwen als schildhouders.
  • Eintrag Ab 1. August 1322.
    1 augustus 1322: Jan van der Dussen, ridder, die houdt van Altena, maakt lijftocht van Agnes zijn vrouw, op 150 pond, bevestigd door Jan van Drongelen, zijn “broer”, Jacob Neve, Jan Brievinc en Hendrik Marienz.
  • (Leenstelsel) bis um 1323.
    Repertorium op de lenen van de Hofstede van Heusden, 1246 - 1650 ; DUSSEN
    53. Een huis (1356: de timmering) en gezaat (1390: hofstede) te Dussen (1390: tot de uiterste kant van de midgraaf met een steeg ten westen daarvan tot de overste kant van de midgraaf, genaamd heer Jans gat), en 2 hoeven daaraan (13..: binnen de nieuwe graaf; 1356: tussen de Dussen en de midgraaf met het gerecht; 1390: zijnde een half weer van 8 morgen en het dagelijks gerecht van het hele weer in Muilkerk; 1440: zijnde de 2 hoeven groot circa 48 morgen; 1418: alles met manschappen en toebehoren; 1445: met heerlijkheid, tijns, tienden en land).
    22-1-1330: Jan, heer van Heusden, knaap, heeft zijn eigen, dat hij van niemand houdt, in leen gegeven aan een ongenoemde, vidimus van Willem van Zonne, deken van Geertruidenberg, 28-9-1337, ARA. Brussel, Heerlijkheid Dussen, charter.
    ..-.-13..: JAN VAN DER DUSSEN, Galcsloot, blz. 133 (HS.: Dusel (!); 50 morgen naast land en heerlijkheid Heusden).
    ..-.-13..: NIKOLAAS VAN DER DUSSEN bij dode van JAN, zijn broer, Leenhof Brussel, 2 fol. 55v.
    11-10-1356: ARNOUT VAN DER DUSSEN heer Nikolaasz., beleend door de hertogin van Brabant, Hoge Raad van Adel, Familie Van der Dussen, inv. nr. 10.
    10-1-1367: Lijftocht van ALEID, gehuwd met heer ARNOUT VAN DER DUSSEN, LRK 50 fol. 109vnr.692.
  • Er ist verstorben im Jahr 1326.
  • Ein Kind von Jan Jacobsz van Dussen und Elisabeth van Polanen (Wassenaer & Duvenvorde)
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 21. Februar 2024.

Familie von Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd

(1) Er ist verheiratet mit Jacoba Wilmsdr van Drongelen & Heusden.

Sie haben geheiratet


Kind(er):



(2) Er ist verheiratet mit Beatrice Arntsdr van der Sluise.

Sie haben geheiratet rund 1300.


Kind(er):

  1. Nicolaas van der Dussen  1310-± 1381 


Notizen bei Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd

III.1. Jan II van der Dussen ridder, heer van Dussen en Heeraartswaarde 1298-1326, leenman van de heren van Putten en Strijen.

Hij trouwde (1) met Jacoba van Drongelen. Zij was een dochter van Willem van Drongelen en Hadewich van der Merwede, laatstgenoemde was een stiefdochter van Willem van Brederode 1380-1451 (???) die getrouwd was met Margaretha van der Merwede-Stein, de weduwe van Daniel V van der Merwede.

Hij trouwde (2) met Beatrix van der Sluijs (ca. 1280-). Zij was een dochter van Arnold van der Sluijs (ca. 1250-1296) en Agnes van Boukhorst van der Leck (1260-1323). Haar zusters waren: Judith (Jutta) van der Sluijs, getrouwd met Walter van Keppelheer van Keppel en Catherijne Agnes van der Sluijs, getrouwd met Witte van Haamstede (1280-1321). Uit zijn eerste huwelijk werden 4 en uit zijn tweede huwelijk is 1 kind geboren:

Soete Jansdr. van der Dussen. (IV.1.)
Elisabeth van der Dussen (IV.2.)
Jan III van Dussen (IV.3.)
Nicolaas I van der Dussen (- ca. 1381) (IV.4.)
Fièrent van der Dussen

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Van der Dussen & Heeraertswaerd


Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I18582.php : abgerufen 6. März 2026), "Jan (II) [Ridder heer] van der Dussen & Heeraertswaerd (± 1270-1326)".