Pieck-Stammbaum » Gijsbert Pieck

Persönliche Daten Gijsbert Pieck 


Familie von Gijsbert Pieck

(1) Er ist verheiratet mit Jenne (of Josina) van Herlaer.

Sie haben geheiratet rund 1460.


Kind(er):



(2) Er ist verheiratet mit Adriana van Haeften van Renoy.

Sie haben geheiratet nach 1461.


Kind(er):



Notizen bei Gijsbert Pieck

(Gijsbert Pieck was heer van half Asperen, in welk bezit hij hersteld was na de dood van Hertog Carel van Bourgondië in 1477. Hij werd na de dood van zijn broer Walraven beleend met het Hooge Huis en was heer van Zuilichem door het huwelijk van zijn eerste vrouw. In 1480 nam Wessel van den Boetzelaer tegen de zin van Gijsbert Pieck Bourgondiërs op in zijn kasteel. Gijsbert riep de bevolking van Asperen te wapen waarop zij en de Gelderschen prompt door de Bourgondiërs werden aangevallen en zij vluchtten in het klooster der kruisbroeders. Gijsbert ontkwam onder het voorwendsel hulp tot het ontzet te halen. Zijn slot werd ingenomen en hij verbrandde daarop uit wraak het dorp Langerak, dat aan vrouwe Elburg van Langerak, Wessels moeder, toebehoorde. Blijbaar koos hij later toch de zijde van de Bourgondiërs en komt hij in stukken uit 1490 voor als ambtman van de Tieler- en Bommelerwaard. Hij was echter verbitterd op zijn broer Walraven omdat die teveel van zijn vader geërfd had. Wellicht ten gevolge dat Gijsbert zijn slot Asperen verloren had en Walraven reeds het Hooge Huis bezat. Zodoende en onder het voorwendsel dat Walraven Gelderschgezind was nam hij hem gevangen en gaf hem in bewaring bij zijn broer Cornelis, die evenals hij de Bourgondiërs was toegedaan. Hertog Carel belegerde daarop het slot te Beesd en hield het van juli tot oktober 1493 bezet. Ondertussen werd de abdij van Mariënwaard door Gijsbert Piecks Bourgondische "zwarte bende" geplunderd. Hij werd echter gevangen genomenen en wilde de Hertog hem nog gratie verlenen om zodoende zijn broer Cornelis te bewegen het slot op te geven maar Gijsbert wilde hier echter niet van horen en dus werd hij in 1493 te Bommel op een fluwelen kleed onthoofd)

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Gijsbert Pieck?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Pieck

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Pieck.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Pieck.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Pieck (unter)sucht.

Die Pieck-Stammbaum-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Ivo Bouckaert, "Pieck-Stammbaum", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pieck/I4364.php : abgerufen 14. Januar 2026), "Gijsbert Pieck".