Familienstammbaum Lars Werner » Gabriel van BEL (1779-1835)

Persönliche Daten Gabriel van BEL 

  • Er wurde geboren am 12. Februar 1779 in Vlissingen (Zeeland, The Netherlands).
  • Er wurde getauft am 17. Februar 1779 in Vlissingen (Zeeland, The Netherlands).
  • Berufe:
    • Ontvanger stedelijke Inkomsten (1814).
    • @N2533@.
  • Glaube: NH.
  • Er ist verstorben am 6. Januar 1835 in Vlissingen (Zeeland, The Netherlands), er war 55 Jahre alt.
  • Ein Kind von Evert Janz van BEL und Joanna Maria BAERT
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 9. Juli 2022.

Familie von Gabriel van BEL

Er ist verheiratet mit Johanna Elisabeth Christina HELLEMAN.

Sie haben geheiratet am 1. Juni 1814 in Vlissingen (Zeeland, The Netherlands), er war 35 Jahre alt.


Kind(er):

  1. Margaret van BEL  1820-1910
  2. Evert Jan van BEL  1822-1921 


Notizen bei Gabriel van BEL


31-03-1795 - Belijdenis in Nederduitsch-gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat.

Bron: DTBL Vlissingen 28 (WG Lidmatenregister 1783-1823)
Datering: 29-6-1803
Voornaam: Gabriel
Tussenvoegsel: van
Achternaam: Bel
Rol: Lidmaat
Plaats: Vlissingen
Kerkgenootschap: Waalse gemeente
Bijzonderheden: Met attestatie van Haarlem
Datum: 29-6-1803

Huwelijksvoorwaarden, 28-05-1814
Inhoud: Huwelijksche voorwaarden van Gabriel van Bel, koopman stadsontvanger te Vlissingen ter eenre, en Johanna Elisabeth Christina Hellemaan, meerderjarige dogter mede aldaar woonende, ter andere zijde
Datum akte: 28-05-1814
Notaris: Jonge Borgerhoff, Lieven de
Plaats notaris: Vlissingen
Rol: Genoemd
Periode notaris: 1794-1832
Datum: 1814
Soort akte: Huwelijksvoorwaarden
Aktenummer: 88
Bijzonderheden: Akte in invnr. 409
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 430
Aktedatum: 1814

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Zeeuws Archief Algemeen Toegangnr: 25.128
Gemeente: Vlissingen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 22
Datum: 01-06-1814
Bruidegom Gabriel van Bel
Geboortedatum: 17-02-1779
Leeftijd: 35
Geboorteplaats: Vlissingen
Bruid Johanna Elisabeth Christina Helleman
Geboortedatum: 20-03-1785
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Vlissingen
Vader bruidegom Evert Janz van Bel
Moeder bruidegom Joanna Maria Baert
Vader bruid Anthonij Helleman
Moeder bruid Elisabeth Catharina Sophia Hall

Middelburgsche courant 18-01-1816.
De Ontvanger der Directe Belastingen te Vlissingen, maakt bekend aan allen dien het aangaat, dat hij zijn Zoon Gabriel van Bel heeft gemagtigd, om de Recepissen, Kwitantien etc. van de Oorlogsbelasting voor hem te teekenen.

Verkoping van twee huizen en pakhuis, 15-10-1816
Inhoud: Verkooping van twee huizen en pakhuis door mejufvrouw Rebecca Munckman, weduwe van den heer John Thompson, wonende te London, thans binnen deze stad.
No.1. Een huis en erve staande en gelegen te Vlissingen op den Nieuwendijk wijk H 93, toegewezen aan den heer Gabriel van Bel, makelaar binnen deze stad voor eene somma van £ 317.13
No. 2. Een huis en erve staande en gelegen te Vlissingen in de Nieuwstraat wijk H 264, toegewezen aan de heer Hendrik Winkelman, timmerman wonende binnen deze stad voor een somma van £ 108.10
No. 3. Een pakhuis staande en gelegen te Vlissingen op den Nieuwendijk wijk H 92 teoegewezen aan den heer John Fagg en Compagnie, kooplieden binnen deze stad woonachtig voor eene somma van £ 253
Datum akte: 15-10-1816
Notaris: Swalme, Abraham van der
Plaats notaris: Vlissingen
Rol: Genoemd
Periode notaris: 1803-1848
Datum: 1816
Soort akte: Verkoping van twee huizen en pakhuis
Aktenummer: 257
Bijzonderheden: Akte in invnr. 459
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 523
Aktedatum: 1816

Bataviasche courant 28-02-1818.
Kommissarissen en Korrespondenten (o.a.)
Te Vlissingen - 1815 Gabriel van BEL

Transport Onroerend Goed Gabriel van Bel en Casparus Helleman, 1763-03-19
Datum: 1763-03-19
Koper: Casparus Helleman
Verkoper: Gabriel van Bel
Plaatsnaam: Vlissingen
Plaats: Vlissingen
Extra plaat/adress a: Nieuwe Haven
Soort object 1: huis
Prijs in ponden: 158
Prijs in schellingen: 6
Prijs in penningen: 8
inventaris nummer: D 69421
Prijs fotokopie:
Vindplaats: Zeeuws Archief

Generale procuratie (volmacht), 05-02-1820
Inhoud: Generale procuratie van Robert Frans Hellemann, planter in de Colonie Demerary, op zijnen zwager Gabriel van Bel, stadsontvanger te Vlissingen, en voorst eventueel op deze zijne huisvrouw Johanna Christina Hellemann, mede wonende te Vlissingen
Datum akte: 05-02-1820
Notaris: Jonge Borgerhoff, Lieven de
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1794-1832
Datum: 1820
Rol: Genoemd
Soort akte: Generale procuratie (volmacht)
Aktenummer: 19
Bijzonderheden: Akte in invnr. 419
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 431
Aktedatum: 1820

Midddelburgse courant - 11-03-1820 en 14-03-1820
Advertentie.
De Makelaars P.J. MORTIER en G. van BEL zullen, ten overstaan van de Notaris A. van der SWALME, eerstdaags te Vlissingen publiek presenteren te verkoopen: Eene partij Vaten door Zee-water beschadigde Virginie TABAK; waarvan de Verkoopdag nader zal worden bepaald.

Midddelburgse courant - 16-03-1820
Advertentie.
De Makelaars P.J. MORTIER en G. van BEL zullen, ten overstaan van de Notaris Abm. van der SWALME, en in tegenwoordigheid van den Heer J.J. BECKER, AGent van de Assurantie van Lloys op woensdag den 22 Maart 1820, des voormiddags ten elf uren precies, in het Heeren Logement in de Hellebaardierstraat te Vlissingen publiek presenteren te verkoopen:
18 Vaten beschadigde Virginie TABAK in bladeren, liggende in een Pakhuis achter de Groote Kerk, Lett. G. No. 113, alwaar dezelfde daags voor en op den Verkoopdag van een ieder te zien zijn. Nadere informatie bij gemelde Makelaar te bekomen.

Middelburgse courant 18-03-1820.
Advertentie.
De Makelaars P.J. MORTIER en G. van BEL, te Vlissingen, zullen op den 22 Maart 1820 publiek presenteren te verkopen, eene partij beschadigde RIJST, voortkomende uit de lading van het schip De Vrede, Kapitein M.C. Pantekeek, gekomen van Batavia en gestrand geweest op de Bank de Kaloot.

Koopcontract van een huis, 08-04-1820
Inhoud: Koopcontract van een huis van Abraham Andisé, boekhouder wonende te Middelburg in Zeeland, als speciale gemachtigde van Antoine Gournat, particuier wonende te Vlissingen, aan Johanna Elisabeth Christina Helleman, huisvrouw van Gabriel van Bel, stadsontvanger te Vlissingen, ten effecte dese door haren man geauctoriseert, beide wonende te Vlissingen, van een huis staande in de Walstraat te Vlissingen, wijk E 8, voor de somma van vijfhondert guldens
Datum akte: 08-04-1820
Notaris: Jonge Borgerhoff, Lieven de
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1794-1832
Datum: 1820
Rol: Genoemd
Soort akte: Koopcontract van een huis
Aktenummer: 44
Bijzonderheden: Akte in invnr. 419
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 431
Aktedatum: 1820

Middelburgse courant 02-12-1820.
Advertentie.
Publieke lijke Verkooping op Vrijdag den 8 December aanstaande, te Vlissingen, door de Makelaars G. van BEL en R.J. WALTMAN, in het Heeren Logement, des voormiddags om 11 uren, op Regterlijke autorisatie:
PETERSBURGSE HENNIP,
alle min of meer beschadigd, geloscht uit het Franse Brikschip le Baron Malouet, Kapt. Rognon, laatst gekomen van St. Petersburg, gedestineerd naar St. Malo, door nood en zeeschaden alhier binnengekomen.
Zijnde dezelve twee dagen voor en op den verkoopdag voor een ieder te zien. Nadere informatie te bekomen bij J. BORGHMANS, commissionair en gemelde Makelaars.

Middelburgse courant 23-01-1821.
Advertentie.
De Makelaar G. van BEL zal, op order van zijne Principalen, presenteren te verkopen, op Vrijdag den 26 Januarij 1821, des voormiddags ten elf uren precies, in een Pakhuis in de Wallstraat te Vlissingen 27 vaten TABAK.
Zijne conditien en monsters daags voor en op den Verkoopdag te zien te zijnen Kantore.

Middelburgse courant 09-05-1822 en 23-05-1822 en Opregte Haarlemsche Courant 18-05-1822 en 25-05-1822.
Advertentie.
Er zijn vermist twaalf KANSBILJETTEN, a f 1000,- als no. 23472, 73 en 74, 27512, 13, 14 en 15, 38678, 79, 80, 81 en 82, die dezelve teregt brengt bij den Makelaar G. VAN BEL te Vlissingen, zal daarvoor beloond worden; - terwijl een ieder tevens verzocht wordt dezelve niet te koopen, maar gepresenteerd wordende of in handen hebende, daarvan aan genoemden Makelaar kennis te geven.

Proces verbaal van de verkoop van onroerend goed, 04-05-1821
Inhoud: Proces verbaal eener verkoping van vaste goederen door Jacobus de Codin, zonder beroep wonende te Vlissingen aan Gabriel van Bel, stadsontvanger, wonende te Vlissingen, voor Robert Westleij Hall, koopman, wonende te Ilford Lodge, Graafschap Essex, Koningrijk van Groot Britanje,
van 1e perceel: een huis en erve voorheen twee huizen nu in een gestrokken, staande & gelegen binnen Vlissingen in het Korte Groenewout wijk H 41, voor de somma van elfhondertvijftig guldens
2e perceel: van een huis en annex pakhuis en erve, staande & gelegen te Vlissingen in het Lange Groenewout, wijk H 30 en H 31, voor de comma van twaalhondert guldens
3e perceel: aan Hermanus Rekkers, mester beenhouwer, wonende te Vlissingen, van de eene helft in een huis en erve, staande & gelegen binne Vlissingen, in de oude Walstraat, wijk H 222, waarvan de wederhelft competeerd aan Willem Kaas, wonende te Vlissingen, voor de somma van vijfhondert tachtig guldens
Datum akte: 04-05-1821
Notaris: Jonge Borgerhoff, Lieven de
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1794-1832
Datum: 1821
Rol: Genoemd
Soort akte: Proces verbaal van de verkoop van onroerend goed
Aktenummer: 59
Bijzonderheden: Akte in invnr. 420
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 431
Aktedatum: 1821

Obligatie met hypotheek, 22-05-1822
Inhoud: Obligatie met hypotheek door monsieur Pieter Matthijs Pouwels, schipper en zijne vrouw Johannea Paris, beide wonende te Vlissingen, behoeve den heer Gabriel van Bel, Stedelijken ontvanger en makelaar mede wonende te vlisisngen, voor driehonderdvijftig gulden onder verband van een huis en erve binnen Vlissingen wijk F 100
Datum akte: 22-05-1822
Notaris: Swalme, Abraham van der
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1803-1848
Datum: 1822
Rol: Genoemd
Soort akte: Obligatie met hypotheek
Aktenummer: 93
Bijzonderheden: Akte in invnr. 473
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 524
Aktedatum: 1822

Nederlandsche staatcourant 02-10-1822.
Tot lid van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Vlissingen, in plaats van wijlen den heer M.E. ROUSSEL, de heer G. VAN BEL, makelaar aldaar.

Koopcontract van een huis en annex pakhuis en obligatie met hypotheek, 28-08-1824
Inhoud: Koopcontract van een huis & annex pakhuis en obligatie met hypotheek door Gabriel van Bel, ontvanger der Stedelijke belastingen te Vlissingen en aldaar wonende als gemagtigde van Robert Westleij Hall, koopman, wonende te Ilford Lodge, graafschap Essex, Koningkrijk van GrootBritaanje aan Jacobus van Hoeve, huistimmermansknecht, mede wonende te Vlissingen, van een huis en annex pakhuis, staande in het Lange Groenewoud te Vlissingen, wijk H 30 en H 31, voor de somma van vijftienhonderd guldens en obligatie met hijpothecair verband op deselve faveure Susanna van Cruijningen, weduwe Cornelis Luteijn, renteniersters alsmede wonende te Vlissingen, ten monstante van een kapitaal van negenhonderd guldens, ten interesse √ج¨·Äö vijf pecrcent 's jaars
Datum akte: 28-08-1824
Notaris: Jonge Borgerhoff, Lieven de
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1794-1832
Datum: 1824
Rol: Genoemd
Soort akte: Koopcontract van een huis en annex pakhuis en obligatie met hypotheek
Aktenummer: 104
Bijzonderheden: Akte in invnr. 423
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 431
Aktedatum: 1824

Middelburgsche courant 29-09-1827
Heden overleed, tot onze innige droefheid, ons teedergeliefd Zoontje GABRIEL JOHAN, aan de gevolgen eener zware bezetting op de Borst, in den ouderdom van bijna vier jaren.
Dienende dezer tot kennisgeving aan Vrienden en Bekenden.
Vlissingen, 26 September 1827
GAB. VAN BEL
ELISABETH JOHANNA CHRISTINA VAN BIL - geb. HELLEMAN

Koopcontract, 25-08-1828
Inhoud: Koopcontract tusschen messieurs Vincent Wartlar, buitenloods en logementhouder en Louis Jaques Nicolas Laratte, deurwaarder bij het tweede gereg, beide alhier woonachtig, verkoopers en den heer Gabriel van Bel, ontvanger der Stedelijke Belastingen alhier en makelaar insgelijks wonende alhier, kooper, van een huis en erve staande binnen deze stad op den Nieuwendijk wijk H 94, voor de som van elfhonderd gulden
Datum akte: 25-08-1828
Notaris: Swalme, Abraham van der
Plaats notaris: Vlissingen
Rol: Genoemd
Periode notaris: 1803-1848
Datum: 1828
Soort akte: Koopcontract
Aktenummer: 130
Bijzonderheden: Akte in invnr. 494
Toegangsnummer: 137 Notariële Archieven Vlissingen I.
Inventarisnummer: 525
Aktedatum: 1828

Wijkregister Vlissingen 1831 - 1835
Eigenaar pand: Bel, G. van
Periode 1831 - 1835
Wijk H
Wijknummer 93
Registratieplaats Vlissingen
Deel H
Bladzijde 72
Straatnaam Nieuwendijk
Toegangsnummer 434 Burgerlijke stand en bevolking Vlissingen
Inventarisnummer 416
Ingeschrevenen:
- Bel, Gabriël geboren op 12 -02-1779 te Vlissingen
- Helleman, Jac. Corn. Elizabeth; geboren op 09-12-1792 te Vlissingen
- Bel, Johanna Maria; geboren op 25-02-1815 te Vlissingen
- Bel, Elz. Johanna Sophia, geboren op 26-11-1818 te Vlissingen
- Bel, Margaretha; geboren op 29-01-1820 te Vlissingen
- Bel, Evert Jan; geboren op 23-07-1812 te Vlissingen
- Bel Adriaan Marie; geboren op 19-08-1825 te Vlissingen
- Meskes, Johanna; geboren op 23-01-1814 te Vlissingen
- Bertel, Henderike; geboren op 11-06-1800 te Vlissingen
- Visser, Maria; geboren op 14-04-1806 te Nieuwvliet
- Drongelen, Paulina; geboren 26-10-1814 te Vlissingen

Kadastrale aanduiding in 1832: Vlissingen D 289
Eigenaar: Gabriel van Bel
Beroep: Makelaar
Woonplaats: Vlissingen
Kadastrale aanduiding: Vlissingen D 289
Kadastraal eigendom: Huis en erf
Grootte: 0,0224 hectare
Klasse ongebouwd: 1
Klasse gebouwd: 3
Bel. ink. ongebouwd: 1,12 gulden
Bel. ink. gebouwd: 270 gulden
Bel. ink. totaal: 271,12 gulden
Toegang: 994 Oorspronkelijke Aanwijzende Tafels (OAT's) Zeeland
Inventarisnummer: VLI-D
Vindplaats: Zeeuws Archief

Kadastrale aanduiding in 1832: Vlissingen D 290
Eigenaar: Gabriel van Bel
Beroep: Makelaar
Woonplaats: Vlissingen
Kadastrale aanduiding: Vlissingen D 290
Kadastraal eigendom: Huis
Grootte: 0,009 hectare
Klasse ongebouwd: 1
Klasse gebouwd: 13
Bel. ink. ongebouwd: 0,45 gulden
Bel. ink. gebouwd: 102 gulden
Bel. ink. totaal: 102,45 gulden
Toegang: 994 Oorspronkelijke Aanwijzende Tafels (OAT's) Zeeland
Inventarisnummer: VLI-D
Vindplaats: Zeeuws Archief

Heden den zevenden van de maand January des jaars achttien honderd vijf en dertig des namiddags te twaalf uur, compareerde voor mij Burgemeester, Beambte tot de Zaken van den Burgerlijke Stand van de stad Vlissingen, District Middelburg, Provincie Zeeland, Isaac van BEL, oud zevenenveertig jaren, van beroep stadsbode, wonende te Vlissingen, Broeder en Jan FRASER, oud achtenvijftig jaren, van beroep ontvanger der In- en Uitgaande regten & accijnsen, wonende te Vlissingen, zwager van de overledene; dewelke hebben verklaard dat op den zesden van de maand January des jaars achttien honderd vijf en dertig, binnen de stad Vlissingen in het huis wijk H, nummer 93, te halfvier uren in den morgen is overleden De Heer Gabriel van BEL, oud circa zesenvijftig jaren, van beroep Stedelijk Ontvanger, wonende te Vlissingen, Echtgenoot van Johanna Elisabeth Christina HELLEMAN.

Vlissingsche courant 08-01-1835.
Heden overleed in den ouderdom van bijna zes-en-vijftig jaren den Wel-Edelen Heer Gabriel van Bel, Ontvanger der Stedelijke en Indirecte Belastingen.
Vlissingen, den 6 January 1835.

Vlissingsche courant 15-09-1835
Advertentie.
Door het overlijden van den Heere Gab. van BEL van de Heren E.J. van BEL en Zonen met ultimo dezer zullen gedissolveerd worden, zoo worden diegene, welke iets van dezelve te vorderen hebben, of iets aan dezelve verschuldigd zijn, verzocht, hunne pretentien op te geven, of betaling te doen aan den ondergeteekenden, met de liquidatie belast.
Vlissingen den 14 September 1835.
FRASER

Algemeen Handelsblad 02-10-1847.
Op de Elfden Mei 1847, is nabij het Eiland Nijas on Nederlands Indië, in den ouderdom van Eenentwintig jaren overleden de Wel Edel Gestrenge Heer ADRIAAN MARIE VAN BEL, Adelborst 1e klasse aan boord van Zr. Ms. Schoenerbrik Banda, jongste zoon van Vrouwe J.E.C. HELLEMAN, Weduwe van G. VAN BEL.
Middachtersteeg, 30 September 1847.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Gabriel van BEL?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Gabriel van BEL

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse

  • Die Temperatur am 12. Februar 1779 war um die 8,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Westlich von Süden. Charakterisierung des Wetters: half bewolkt. Besondere Wettererscheinungen: noorderlicht. Quelle: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) war von 1751 bis 1795 Fürst der Niederlande (auch Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genannt)
  • Im Jahr 1779: Quelle: Wikipedia
    • 17. Januar » Die komische Oper Das Grab des Mufti oder Die beiden (zwei) Geizigen von Johann Adam Hiller wird uraufgeführt.
    • 14. Februar » James Cook wird während seiner dritten Weltumrundung von Einheimischen auf den Sandwich-Inseln getötet, als er mit seinen Leuten versucht, den König als Geisel zu nehmen.
    • 23. März » Der britische Astronom Edward Pigott sieht als erster Mensch die Blackeye-Galaxie im Sternbild Haar der Berenike.
    • 11. April » Johann Gottfried Köhler findet im Virgo-Galaxienhaufen zwei Galaxien, die vom Zweitentdecker Charles Messier wenig später als Messier59 und Messier60 katalogisiert werden.
    • 15. April » Der französische Astronom Charles Messier entdeckt im Sternbild Jungfrau eine Spiralgalaxie, die er in seinem Verzeichnis als Nummer 58 aufnimmt.
    • 13. Mai » Im Frieden von Teschen auf Initiative Russlands wird zwischen Preußen und Österreich der Bayerische Erbfolgekrieg beigelegt. Österreich erhält das Innviertel, erkennt aber im Gegenzug die Ansprüche Preußens auf die beiden hohenzollernschen Markgraftümer Brandenburg-Ansbach und Brandenburg-Bayreuth an.
  • Die Temperatur am 17. Februar 1779 war um die 4,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Süd-Westen. Charakterisierung des Wetters: omtrent helder. Quelle: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) war von 1751 bis 1795 Fürst der Niederlande (auch Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genannt)
  • Im Jahr 1779: Quelle: Wikipedia
    • 14. Februar » James Cook wird während seiner dritten Weltumrundung von Einheimischen auf den Sandwich-Inseln getötet, als er mit seinen Leuten versucht, den König als Geisel zu nehmen.
    • 15. April » Der französische Astronom Charles Messier entdeckt im Sternbild Jungfrau eine Spiralgalaxie, die er in seinem Verzeichnis als Nummer 58 aufnimmt.
    • 26. April » Wolfgang Amadeus Mozart vollendet seine Sinfonie (Ouverture) in G-Dur, KV 318.
    • 13. Mai » Im Frieden von Teschen auf Initiative Russlands wird zwischen Preußen und Österreich der Bayerische Erbfolgekrieg beigelegt. Österreich erhält das Innviertel, erkennt aber im Gegenzug die Ansprüche Preußens auf die beiden hohenzollernschen Markgraftümer Brandenburg-Ansbach und Brandenburg-Bayreuth an.
    • 2. Juli » The Iron Bridge, der weltweit erste gusseiserne Brückenbogen, überspannt einen Fluss, den britischen Severn.
    • 6. Dezember » Im westungarischen Esterház erfolgt die Uraufführung der Oper L’isola disabitata (Die unbewohnte Insel) von Joseph Haydn.
  • Die Temperatur am 1. Juni 1814 war um die 14,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Ost-Nordost. Charakterisierung des Wetters: half bewolkt. Quelle: KNMI
  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Im Jahr 1814: Quelle: Wikipedia
    • 9. Januar » Das seit 1807 mit Frankreich in den Koalitionskriegen verbündete Dänemark kapituliert gegenüber der schwedischen Nordarmee Jean-Baptiste Bernadottes und muss sich wenige Tage später den Kieler Frieden diktieren lassen.
    • 29. Januar » In der Schlacht bei Brienne während der Befreiungskriege kann sich Napoleon Bonaparte mit seiner Armee gegenüber Marschall Blüchers preußischen Truppen und russischen Kosaken durchsetzen.
    • 11. Februar » Ein französisches Heer unter Napoleon Bonaparte besiegt eine alliierte preußisch-russische Armee in der Schlacht bei Montmirail während der Befreiungskriege.
    • 1. April » In Londoner Straßen brennen die ersten Gaslaternen.
    • 24. August » Im Britisch-Amerikanischen Krieg besiegt eine 4.500 Mann starke britische Armee in der Schlacht bei Bladensburg eine über 7.000 Mann umfassende amerikanische Milizarmee und erobert die US-Hauptstadt Washington. Das Kapitol wird zerstört, das Weiße Haus beschädigt. Präsident James Madison flieht mit seiner Regierung nach Virginia.
    • 29. November » The Times wird in London als erste Tageszeitung der Welt mit der von Friedrich Koenig erfundenen Schnellpresse hergestellt. Dies markiert einen Meilenstein in der Geschichte der Drucktechnik, der die Produktion von 1100 Exemplaren pro Stunde erlaubt und damit die Ära der Massenblätter einläutet.
  • Die Temperatur am 6. Januar 1835 war um die -3,0 °C. Der Wind kam überwiegend aus Nord-Nord-Osten. Charakterisierung des Wetters: helder dampig. Quelle: KNMI
  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Im Jahr 1835: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 2,9 Millionen Einwohner.
    • 20. Februar » Die Stadt Concepción in Chile wird bei einem Erdbeben vollständig zerstört. Weil sich das dreiminütige Beben um 11:30 Uhr ereignet, sind weniger als 100 Todesopfer in der Stadt zu beklagen. Insgesamt sterben durch die Naturgewalten aber etwa 5.000 Menschen, weil auch in siebzig umliegenden Dörfern die Häuser einstürzen und ein nachfolgender Tsunami den Fischerhafen Talcahuano ins Meer spült.
    • 6. Mai » In New York City gibt James Gordon Bennett senior die erste Ausgabe des New York Herald heraus. Der Herald gilt als das erste Massenblatt der Geschichte und kostet nur einen Cent.
    • 6. Juni » Der australische Geschäftsmann und Farmer John Batman schließt mit Stammesältesten der Aborigines den Pachtvertrag Batman’s Treaty über Land um die Port Phillip Bay. Der Vertrag ist das einzige Dokument für Verhandlungen europäischer Siedler über Land der Aborigines, er wird jedoch später durch den Gouverneur von New South Wales, Richard Bourke, für ungültig erklärt.
    • 19. September » In der südbrasilianischen Provinz Rio Grande do Sul beginnt die Farrapen-Revolution.
    • 24. November » Die texanische Regierung gestaltet die 1823 von Stephen F. Austin gegründeten Texas Rangers zur regulären staatlichen Organisation um und unterstellt sie der texanischen Armee.
    • 10. Dezember » Die Publikationen der literarischen Bewegung Junges Deutschland werden im Vormärz auf Beschluss des Frankfurter Bundestages verboten.


Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen BEL

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen BEL.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über BEL.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen BEL (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Lars Werner-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Bea Werner, "Familienstammbaum Lars Werner", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I12858.php : abgerufen 25. Februar 2026), "Gabriel van BEL (1779-1835)".