Vorfahren Jonkman » Cornelis Jacobsen Vernoij

Persönliche Daten Cornelis Jacobsen Vernoij 


Familie von Cornelis Jacobsen Vernoij

Er ist verheiratet mit Anna Marichal.

Sie haben geheiratet


Kind(er):

  1. Leendert Cornelisse Vernoij  ± 1614-< 1676 


Notizen bei Cornelis Jacobsen Vernoij

Bron stamreeks Klarenbeek genealogie online.

Utrechts archief
34-4.U036a003 - 48

17-6-1647
Procuratie - om zich te verweren in het proces tegen Marichgen Aerts, weduwe van Jacob Ghysbertss van Emmenes, vanwege een valse schuldbekentenis van f 600,- en om met zyn zoon Leonard Vernoy de handtekening onder de schuldbekentenis te verifiëren.
Constituant: Cornelis Jacobss Vernoy
Geconstitueerde: Dirck de Ramare, procureur gerechte van Wyck

Utrechts archief
34-4.U036a003 - 49
17-6-1647
Procuratie - om ten behoeve van zyn zoon Leonard Vernoy een halve hoeve land met het huis daarop voor het leenhof van de Staten van Utrecht en 6 morgen bouwland voor het leenhof van de heerlykheid Amerongen te transporteren, beide percelen gelegen op Leutervelt onder Wyk by Duurstede
Constituant: Cornelis Jacobss Vernoy
Geconstitueerde: Jan de Kemp, neef, secretaris van Amerongen

Divers: Verblijft rond 1642 in Engeland volgens een akte. Komt zijn vrouw uit Engeland?

Divers 1606:
http://www.familievernooij.nl/hoofdstukken/Leuterveld.html (link werkt niet meer)
PROCES
In 1606 machtigde de op de Lage Steenweerd wonende Cornelis Jacobsz. Vernoij een procureur om het proces te vervolgen dat zijn vader Jacob Willemsz.Vernoij, als eiser, en Lubbert Torck, heer tot Heesbeen, als gevoegde, voor het Hof van Utrecht hadden aangespannen tegen Hilbrandt van Els (na diens dood tegen Onna van Els) als eigenaar, en Cornelis van Riebeeck, als diens pachter van een rijsweerd, gelegen naast de Hoge Steenweerd.
Wat vader en zoon Vernoij ertoe had gebracht de bezitter en pachter van de Hoge Steenweerd voor het Hof van Utrecht te dagen, wordt helaas niet duidelijk.
Jacob Willemsz.Vernoij had in 1603 inderdaad een civiele eis ingesteld tegen Onna van Els maar het proces vorderde niet verder dan de eerste formaliteiten waardoor de details niet aan bod kwamen.

van: "Bezitters, gebruikers en omwonenden van de Hoge Steenweerd bij het Leuterveld te Wijk bij Duurstede (1440 - 1700)" door Casper A.van Burik

(Lenen) van 12 maart 1618 tot 11 februari 1633.
REPERTORIUM OP DE LENEN EN TIJNSEN VAN DE HOFSTEDE AMERONGEN, 1382-1796
3 morgen van het leen, strekkend van de Leesloot buitendijks tot de dwarsscheisloot (1633: binnendijks, beneden: de leenman).
20-6-1556: Cornelis Willemsz. van Rhenoy te Houten bij dode van Willem Cornelisz. van Rhenoy, zijn vader, 1177 fol. 32v-33.
3-6-1559: Cornelis Willemsz. met ledige hand, 1177 fol. 35.
..-.-16..: Belast voor Daniel van den Bosch met een kapitaal van ƒ 400.- door Willem Willemsz. Cluting, 1177 fol. 51v.
12-3-1618: Belast voor het onmondige dochtertje van wijlen Dirk Dirksz. Collart te Utrecht met ƒ 22.- door Cornelis Jacobsz. Vernoy te Wijk bij Duurstede, te lossen met ƒ 400.-, 1177 fol. 52.
11-2-1633: Mr. Herbert van Detten, advokaat bij het Hof van Utrecht, voor Cornelis Jacobsz. Vernoy te Utrecht wegens ƒ 300.- Karolus kapitaal en de rente, 1179/2 pp. 4-5.
2-8-1650: Johan van den Bogert voor Anna van der Wel, zijn vrouw, weduwe mr. Herbert van Detten, advokaat, die aankwam van Hendrik van Detten, diens vader, dragen de belasting van ƒ 300.- over aan Jan Maartensz. van de Codde en Willempje, dochter van Cornelis Vernoy, diens vrouw, zoals van Cornelis Jacobsz. Vernoy, 1180 fol. 21-22.

23-4-1640
Inv.nr. 580-10 FOLIO: 01
Uit de transportakten van Wijk bij Duurstede
AKTESOORT: Plecht
STRAAT: Leutervelt
PARTIJ 1: Cleijn, Jan Cornelisz.
PARTIJ 2: Wijborch, Gerardt
OBJECT: 4 morgen land op het Leutervelt
BELENDINGEN:
boven: Cornelis Jacobsz. Vernoij
beneden: de Vrouwe van Gendt
strekt: van de Amerongerwetering tot over de Bandijk

31-5-1653
Inv.nr. 580-11 FOLIO: 06
Transporten van Wijk
AKTESOORT: Lijftocht
PARTIJ 1: Hermanss., Hendrick en Hendrickgen Tonis
BIJZONDERHEDEN: Lijftocht
Hendrick Hermanss. en Hendrickgen Tonis wonend op de hofstede van Cornelis Jacobss. Vernoij aan de Overdijck

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Cornelis Jacobsen Vernoij?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Vernoij

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Vernoij.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Vernoij.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Vernoij (unter)sucht.

Die Vorfahren Jonkman-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Heidi Jonkman, "Vorfahren Jonkman", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I7374.php : abgerufen 9. Januar 2026), "Cornelis Jacobsen Vernoij".