Vorfahren Jonkman » Pieter Jacobsz. van Duijn (± 1625-1695)

Persönliche Daten Pieter Jacobsz. van Duijn 


Familie von Pieter Jacobsz. van Duijn

Er ist verheiratet mit Grietje Engelsdr. Coopman.

Sie haben geheiratet rund 1660 in Egmond-Binnen, NH.


Kind(er):

  1. Engel Pieterszn. Duijn  ± 1675-1737 
  2. Jan Pieterszn. Duijn  ????-1732 


Notizen bei Pieter Jacobsz. van Duijn

Bron S. Staphorst
OP 6.8.1662 kwam het duijn meijershuis en land op St. Aalbertsbuurt van zijn vader in zijn bezit door te ruilen met zijn huis en 200 roe land genaamd Kroftje aan de Beeck, met zijn broer Reijer Jacobszn. die daar ging wonen. Op 21.6.1664 neemt hij een hypotheek van f 500,- op het huis, erf en land met als borg zijn schoonvader Engel Adriaan Coopman. Op 26.2.1696 wordt het huis met erf en land verkocht door de kinderen Aalbert, Jan, Engel en Cornelis Pieterszn. van 't Duijn, mede namens Jacoben Trijn Pieterse en voor Sijmen Cornelisz. getr. met Maartje Pietersdr., als kinderen en erfgenamen van Pieter Jacobsz. van 't Duijn.
Verder was in zijn bezit de helft van de "Noorderkroft" door erving van zijn vader (van 1656 to 1679), Wulpennest groot 2,5 morgen Clopperhofstee groot 1,5 morgen en Ockerstetuijn.

Marcel Tromp
Pieter Jacobsz koopt in 1656 (omstreeks zijn huwelijk met Grietje) een huis, erf, boomgaard en een aangrenzend stuk land ter grootte van 400 roeden en gelegen aan de Herenweg (nabij de oude Schulpweg) te Egmond-Binnen. 1

Grietje erft omstreeks 1660 samen met haar drie broers alle bezittingen van haar vader Engel Adriaansz Coopman. Engel Adriaansz Coopman - schepen van Egmond-Binnen - had veel land in de Egmonden. Grietje erft: 1½ morgen land 'De Tichel', 2½ morgen land 'het Wulpennest', 1½ morgen land 'Cloppershofstee' en 1 morge land 'Jan Engelskroft', alles gelegen in Egmond aan de Hoef en verder 1 morgen land 'Ockerstuyn' op Rinnegom en 2½ morgen land 'Zuider Allersmeet' in de Sammelpolder. Samen met haarbroer Adriaan Engelsz Coopman erft zij ook nog 1½ morgen land 'Dirkjestuin', gelegen te Rinnegom. De Tichel wordt door Pieter en Grietje in 1661 verkocht. 1

Op 6.8.1662 kwam het duijnmeijershuis en land op St. Aalbertsbuurt van zijn vader in Pieter's bezit door een ruil met zijn broer Reijer: zijn huis en 200 roe land genaamd Kroftje aan de Beeck, waar Reijer toen ging wonen. Op 21.6.1664 neemt hij eenhypotheek van ƒ 500,- op het huis, erf en land met als borg zijn schoonvader Engel Adriaan Coopman.
Na 1664 erft zijn vrouw van haar vader zeer veel land gelegen in de Egmonden.

Verder was in zijn bezit de helft van de "Noorderkroft" door erving van zijn vader (van 1656 tot 1679), Wulpennest groot 2,5 morgen, Clopperhofstee groot 1,5 morgen en Ockersetuijn.2

Zijn broer Arie had de andere helft van de "Noorderkroft" in bezit door erving van zijn moeder. Tevens was de helft van het Duijnmeijershuis met erf en land enige jaren in zijn bezit door erving van zijn vader. In zijn bezit was ook "Bakkerskroft" groot 1 morgen geestland van 1656 tot 1681.3

Op 26.2.1696 wordt het huis met erf en land verkocht door de kinderen Aalbert, Jan, Engel en Cornelis Pieterszn. van 't Duijn, mede namens Jacob en Trijntje en voor Sijmen Cornelisz, getr. met Maartje Pietersdr., als kinderen en erfgenamen van Pieter Jacobsz. van 't Duijn. Pieter zal dan overleden zijn. Op enig moment daarna is Grietje verhuis naar Velsen en is daar pas op 30.04.1728 overleden op 93 jarige leeftijd.
1 Jaarboek Oud Castricum (2007)
2 Simon Staphorst

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Pieter Jacobsz. van Duijn?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Pieter Jacobsz. van Duijn

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Van Duijn

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Duijn.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Duijn.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Duijn (unter)sucht.

Die Vorfahren Jonkman-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Heidi Jonkman, "Vorfahren Jonkman", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I470.php : abgerufen 7. Januar 2026), "Pieter Jacobsz. van Duijn (± 1625-1695)".