Vorfahren Jonkman » Dirk Woutersz. Duijn (± 1725-1774)

Persönliche Daten Dirk Woutersz. Duijn 

  • Er wurde geboren rund 1725 in Breesaap, Velsen,, Noord-Holland, Nederland.
  • Er ist verstorben am 12. Januar 1774 in Beverwijk, NH.
    Bron: kw.staat Geerlings door Th. Dirk Brouwer:
    IMPOST op begraven, Velsen 12 jan.1774:
    't Lijk van Dirk Woutersz Duijn, alhier overleden, classis f 3.-

    BEGRAAFENIS REGISTER, Velsen 17 jan.1774:
    Dirk Woutersz Duijn.
  • Er wurde beerdigt am 17. Januar 1774 in Velsen.
  • Ein Kind von Wouter Engelsz. Duijn und Maartje Cornelis Hogewater
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 27. April 2023.

Familie von Dirk Woutersz. Duijn

Er ist verheiratet mit Elisabeth Hendrikse Tilens.

Die Erlaubnis zur Eheschließung wurde am 11. April 1750 in Velsen erhalten.Quelle 1

Sie haben geheiratet am 26. April 1750 in Velsen.

HUW.AKTE Velsen (Schepenen), 26 april 1750:
Dirk Woutersz Duijn, JM, geboore te Velsen, met Elisabeth Hendriks Tulens, JD, geboore te Leenderstrijp in de Meijerei van 's-Hertogenbos en beide woonende alhier in de Breesaap. Beide onder 't classis van prodeo.

Kind(er):

  1. Hendrik Duijn  1752-1814 
  2. Cornelis Dirkse Duijn  ± 1755-1811 
  3. Wouter Dirkse Duijn  ± 1756-1802 
  4. Elisabeth Duijn  ± 1758-1812 
  5. Willem Duijn  ± 1759-1805
  6. Marijtje Duijn  ± 1761-1817
  7. Jan Duijn  -1772
  8. Cornelis Duijn  -± 1802


Notizen bei Dirk Woutersz. Duijn

Bron deels S. Staphorst
Bron: kw.staat Geerlings door Th. Dirk Brouwer
OUD-RECHTERLIJK ARCHIEF, Velsen 4 juli 1753:
Wouter Engelsz Duijn, wonende te Heemskerk, transporteert aan zijn zoon Dirk Woutersz Duijn, wonende alhier de opstal van een huismanswoning #9 met de verdere opstal, gelegen in de Breesaap, op de grond van de heer G.Corver, waarvoor Dirk de jaarlijkse pacht a f 75.- voor de nog resterende 6 jaren van het lopende pachtcontract dient te betalen. Dit transport aan zijn zoon Dirk Woutersz Duijn is gedaan ter voldoening van de somma van f 400.- die hem, Dirk, nog toekwam als zijnde de nog resterende helft van het hem mondeling beloofde erfdeel van zijn moeder.

OUD-RECHTERLIJK ARCHIEF, #945, Schepenrol, Velsen, 6 oct.1762, folio 62:
Regtdagh: Jan van Eck, als in huwelijk hebbende Johanna Schouten, Dorps Vroedvrouw te Velsen, contra Dirk Woutersz Duijn, woonende in de Breesaap onder Velsen.
Omme voldoening te hebben van f 2.10.- aan des Eijsschers Huijsvrouw, deugdelijk van den gedaagde toekomende, om dat de Gedaagde des Eijsschers Huijsvrouw, als Vroedvrouw 't Huijs en in Staat geweest zijnde, wanneer zijner Gedaagdes Huijsvrouw den eersten of tweeden april 1764 in Baarensnood sat, heeft voorbijgegaan, en haar van een andere Vroedvrouw buiten dese Ambagts Heerlijkheid heeft laaten bedienen en verlossen van Kinde, zijnde geweest een Dogter, volgens het 13de Articul van d'ordre,het Reglement en instructie waar op des Eijsschers Huijsvrouw alhier als Vroedvrouw is beroepen ende aangesteld, de dato 6 october 1762, met de kosten.
Den gedaagde in Juditio present, segd tot zijn defensie, heeft de vroedvrouw een acte van Menheeren de Staaten, ik wil seven getuigen leveren, als het Geregt die wille hebben, dewelke het nog spijt, dat sij de Vroedvrouw de kop niet hebben ingeslagen, over de quaade behandeling aan de vrouw van Jan Burgersz gedaan.
IDEM, 29 aug.1764, folio 63:
Dirk Woutersz Duijn presenteert 5 getuigen, die verklaringen afleggen over de kwaliteit van het werk van Johanna Schouten, vroedvrouw. 1) Trijntje Gerrits, weduwe van Jan Burgersz: "Ik ben van mijn laatste kind door de vroedvrouw niet behandeld, als de eerste keer, en so als het behoord, daarom als ik se meer nodig had, soude haar niet gebruiken, het Nawerk heeft zij niet wel afgehaald, en dat weeten de vrouwen beter als ik, ja hoe dat zij mijn heeft misdaan."
2) Jannetje Jans Lingerak, huijsvrouw van Klaas Engelsz: "Het nawerk heeft de vroedvrouw onordentelijk en aan stukken gemaakt, ik sou se niet bij mijn paard of een ander beest hebben willen, en hebbe aan Marijtje Prins en anderen vrouwen gesegd, dat zij haar niet gebruiken moeten."
3) Geertruijd Maartens van Munnik, huijsvrouw van Harmanus Dirksz: "Ik hebbe de vroedvrouw ook gehad, en sij heeft mijn groote penetentie aangedaan in het Nawerk, en na de getuijgenissen van de Buuren, handelde zij mij als een Beest, want mijn kinddat ter wereld quam, was soo swart als roet, en daarom hebbe ik die tijd gesijd, dat ik se nooijt meer zal haalen, al kreeg ik nog tien kinderen."
4) Bartje Maartens van Munnik, huijsvrouw van Cornelis Havik: "Ik hebbe bij veel Menschen geweest en nooijt gesien soo een behandeling als van dese vroedvrouw, sij heeft Trijntje soo diep in haar lijf geweest, dat sij het hart wel heeft gevoeld. Sij hadde aan de vroedvrouw gesegd dat sij het kind moest afbinden, omdat wij dat gewend waaren en dan zien dat zij op een ordentelijke wijs het Nawerk kreeg, etc."
5) Lena Burgers Hugtenburg, huijsvrouw van Pieter Jacobsz van Beek: "Het is order om het kind in de vuijligheid te laten leggen, maar dat het dienstbaar is om een kind aan de vrouwen over te geven, en dat de Vroedvrouw verpligt is om den een vrouwdoor Gods segen verder te helpen."
IDEM, 19 sept.1764, folio 69:
De vroedvrouw verlangt een copie van de tegen haar afgelegde getuigenissen.
IDEM, 10 oct.1764, folio 70:
Johanna Schouten, vroedvrouw te Velsen, verdedigt haar werkwijze, en meent dat de eerdergenoemde vrouwen er ouderwetse ideen op na houden. Zij wijst erop dat de Breesaaper gemeenschap een kliekje vormt dat zich laat beinvloeden door de opvattingen van R.K.Kerk. Zij getuigt dat verscheidene van de echtgenoten van bovengenoemde vrouwen haar hadden gecomplimenteerd met haar werk.
IDEM, 31 oct.1764, folio 72:
Dirk Woutersz Duijn biedt aan nog meer getuigen naar voren te brengen.
IDEM, 21 nov.1764, folio 73:
Eedsaflegging door getuigen.
IDEM, 20 maart 1765, folio 73: Scheepenen, na ingenomen advijs van twee neutrale Regtsgeleerden, doende Recht, ontseggen de Eijsscher sijne respective Eijsschen en conclusien, op ende jegens de voorschreven gedaagdens gedaan en genomen, met compensatie van kosten.

http://www.duinenenmensen.nl/content/mensen/achtergrondartikelen/HGMK_LB3_boerderijen-breesaap-Jan%20Morren.pdf:
27 NA. Familie archief Hoeufft, Toegangs nummer 3.20.26 inv. nr. 508. NHA. ORA. Velsen, inv. Nr. 966 fo. 101r, inv. 967 fo. 221v, inv. Nr. 971 fo. 25v en 170r, inv. nr. 972 fo. 112v, 113r en 116r-v, inv. Nr. 974 fo. 23r.
In 1784 leed Henrick Hoeufft aan melanchonie (depressie). Zijn vrouw nam alle zaken over betreffende het huishouden en de goederen. In 1791 verhuurde zij het land en een boerenopstal in de Breesaap:
Aan Elisabeth Thielen, de weduwe van Dirk Wouters Duijn (haar familie is sinds 1712 eigenaar van de boerderij De Nieuwe Landbouw), het bijbehorende land voor 120 gulden.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Dirk Woutersz. Duijn?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Dirk Woutersz. Duijn

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Dirk Woutersz. Duijn


    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Quellen

    1. Olga Kroeders

    Anknüpfungspunkte in anderen Publikationen

    Diese Person kommt auch in der Publikation vor:

    Über den Familiennamen Duijn

    • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Duijn.
    • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Duijn.
    • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Duijn (unter)sucht.

    Die Vorfahren Jonkman-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Heidi Jonkman, "Vorfahren Jonkman", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I460.php : abgerufen 19. Februar 2026), "Dirk Woutersz. Duijn (± 1725-1774)".