Familienstammbaum Evertman » Berent Jansen Berkhoff (1703-< 1758)

Persönliche Daten Berent Jansen Berkhoff 


Familie von Berent Jansen Berkhoff

(1) Er ist verheiratet mit Jenneken Evertman.

Sie haben geheiratet im Jahr 1725 in Vriezenveen.

VI-c Berent Jansen Berkhoff, zoon van [misschien] Jan Berends Berkhoff (zie V-a) en [misschien] Anna Berents Minck. Hij is gedoopt op 28-10-1703 in Vriezenveen [bron: DTB]. Berent is overleden vóór 13-01-1758 in Vriezenveen, ten hoogste 54 jaar oud [bron: trouw dochter Kunnigje in 1758].
Notitie bij Berent: landbouwer en koopman. Hoewel Berent gedoopt in 1703 een zoon is van Jan en Anna, is het toch kwestieus of dit dezelfde is als degene, die in later jaren gehuwd was met Jenneken Evertman en Geertje Fronten. Ik sluit niet uit dat hij ook de zoon kan zijn van Jan Berents Berkhoff (Kruis) waarvan een doopregistratie niet traceerbaar is.

In 1736 in het boterpachtregister genoemd, bezat een vierakkerstuk. Of hij het ouderlijk erf bewoonde is niet duidelijk, mogelijk vielen hem de grondeigendommen van zijn ouders toe en hij had in elk geval zijn woning aan de noordzijde van de dorpstraat Oosteinde nr. 393 huidige nummering. In 1758 wordt hij nog in het boterpachtregister genoemd. In 1758 bij het huwelijk van zijn dochter Kunnigje is hij reeds overleden. In 1760 in het kohier van de hoofdgelden wordt zijn weduwe genoemd als gezinshoofd. In 1764 wordt de wed. Berent Berkhof nog genoemd als eigenaresse van het goed.
overleden.

In 1754 spreken Jan ten Cate en Harmen Coster, Gerrit Weyteman aan voor 322 g 10 st en nog eens 370 g wegens door hem in compagnonschap met Berend Berkhof gekochte en geleverde linnen.
(*bron Jaarboek Twente 1962: "Het Weytenhuis en zijn bewoners door H. Jansen.)
Hier geldt dat er 3 kandidaten zijn, echter aangezien handelsmaatschappen meestal familieaangelegenheden waren, meen ik dat Berent Berkhoff(gedoopt 28-10-1703) de linnenkoopman moet zijn aangezien hij een schoonzoon had die Weyteman heette en ook de broer van Berent, Albert geheten, was aantoonbaar linnenkoopman. (NB Gerrit Weyteman was een broer van Albert Weijteman).

Het erf is overgenomen door zoon Jan Berkhof en zijn echtgenote Jenneken Hendriks (bron: Herman Jansen, Ken uw dorp en heb het lief, blz.155.)
Berent:
(1) trouwde, ongeveer 22 jaar oud, omstreeks 1725 in Vriezenveen met Jenneken Jansen Evertman, ongeveer 20 jaar oud. Jenneken is geboren omstreeks 1705 in Vriezenveen, dochter van Jan Hendricks Evertman (Post Olde) en Jenneken Lucassen Fronten. Jenneken is overleden omstreeks 1732 in Vriezenveen, ongeveer 27 jaar oud.
(2) trouwde, ongeveer 30 jaar oud, omstreeks 1733 in Vriezenveen met Geertje Lucassen Fronten, ongeveer 28 jaar oud. Geertje is geboren omstreeks 1705 in Vriezenveen. Geertje is overleden na 1764 in Vriezenveen, minstens 59 jaar oud.
Notitie bij Geertje: familienaam Fronten niet bij de dopen van haar kinderen gevonden noch bij de volkstelling van 1748. In 1764 nog genoemd als de wed. Berent Berkhof in het boterpachtregister.
Kinderen van Berent en Jenneken:
1 Jan Berends Berkhoff, geboren op 25-03-1726 in Vriezenveen. Volgt VII-c.
2 Janna Berends Berkhoff. Zij is gedoopt op 25-09-1729 in Vriezenveen. Janna is overleden vóór 1740 in Vriezenveen, ten hoogste 11 jaar oud.
3 Albert Berends Berkhoff. Hij is gedoopt op 25-11-1731 in Vriezenveen. Albert is overleden na 1771 in ?, minstens 40 jaar oud.
Notitie bij Albert: timmerman te Houten (Utr.) maakt in 1771 "eenig sins zwak van lichaam" testament op ten huize van z’n broer Jan Berentsen Berkhof. Is timmerman in Houten (Utr.).
Tot universeel erfgenaam benoemt hij zijn volle broer
-Jan Berentsen Berkhof
en zijn half-zusters:
-Jenneken Berkhof gehuwd met Gerrit Jansen
-Janna Berkhoff gehuwd met Jacob van der Koogel
-Lutjen Berkhof gehuwd met Lambert ter Braake
en de 4 nagelaten kinderen van wijlen Kunnegien Berkhoff bij Frederik Weijteman verwekt
-Henderica Weijteman
-Berent Weijteman
-Albert Weijteman
-Berent Weijteman

Vooraf (voordat de boedel tussen de universele erfgenamen kan worden verdeeld) testeert Albert aan zijn broer Jan Berents Berkhoff:
-een halve akker turfland, gelegen naast ’t bouwland van Jannes Derksen [Feijer] gemeenschappelijk bezit met Jan Berends Berkhoff en Gerrit Jansen.
-een halve akker turfland gelegen op het Superplus, gemeenschappelijk bezit met Jan Berkhoff en Harmen Vik
-zijn zakhorloge
-zijn timmergereedschap, zoals hij deze in Vriezenveen, in Houten (in het Sticht Utrecht) of elders heeft liggen
-al de schulden worden omgezet in schenking
-zijn kleding, zowel wollen en linnen en verder alles wat tot zijn lijfsbehoren gerekend mag worden, inclusief de zilveren schoengespen.

Eveneens vooraf testeert Albert aan zijn halfzuster Jenneken Berkhoff gehuwd met Gerrit Jansen:
-een halve akker turfland, gelegen naast ’t bouwland van Jannes Derksen [Feijer] gemeenschappelijk bezit met Jan Berends Berkhoff en Jan Berkhoff
-een som van 50 gulden
Albert berkhof ondertekent het testament met zijn handtekening.
(bron: Archief Schoutambt Vriezenveen, inv. nr. 2677).
Kinderen van Berent en Geertje:
4 Jenneken Berends Berkhoff. Zij is gedoopt op 10-01-1734 in Vriezenveen. Jenneken is overleden vóór 1790 in Vriezenveen, ten hoogste 56 jaar oud. Jenneken trouwde, 27 jaar oud, op 14-03-1761 in Vriezenveen met Gerrit Jansen Minne, de (ook Nijboer), 23 of 24 jaar oud. Gerrit is geboren in 1737 in Vriezenveen, zoon van Jan Jansen Nicolaas (Minne) en Hendrikje Wichers Dodde. Gerrit is overleden vóór 1779 in Vriezenveen, ten hoogste 42 jaar oud.
Notitie bij Gerrit: landbouwer.
bij doop van zijn zoon op 5-2-1764 de Minne genoemd en op 26-2-1769 bij de doop van zijn zoon Gradus eveneens.
In 1779 worden in het kohier van het hoofdgeld de kinderen Gerrit Mene genoemd. Gerrit is dan kennelijk al overleden, evenals zijn vrouw. Volgens André Idzinga werd Gerrit ook Nijboer genoemd.
Het erf was gelegen aan het Oosteinde in de buurt van het Jan Butenserf, maar dan wat westelijker. Schoonzoon Hendrik Mollink neemt dit erf later over.
5 Kunnigje Berends Berkhoff. Zij is gedoopt op 26-08-1736 in Vriezenveen. Kunnigje is overleden vóór 1770 in Vriezenveen, ten hoogste 34 jaar oud. Kunnigje trouwde, 21 jaar oud, op 13-01-1758 in Vriezenveen met Frederik Alberts Weyteman, 25 jaar oud.
Notitie bij het huwelijk van Kunnigje en Frederik: Bewoonde het zogenaamde Weitemanshuis over de Schipsloot, buiten het dorp, gelegen. Zie Ken uw dorp en heb het lief, blz. 169.
Frederik is een zoon van Albert Freriks Weyteman en Hendrina Jansen. Hij is gedoopt op 21-09-1732 in Vriezenveen. Frederik is overleden in ?. Frederik trouwde later op 02-03-1770 in Vriezenveen met Geertjen Janszen (geb. ±1740).
6 Janna Berends Berkhoff. Zij is gedoopt op 20-03-1740 in Vriezenveen. Janna is overleden na 1777 in ?, minstens 37 jaar oud.
Notitie bij Janna: wordt volgens het Tubbergs lidmatenboek van de Nederlands Hervormde Kerk tegen het feest van kerstmis als "Janna vrouw van der Kogel" als lidmaat van de kerk aangenomen.
Janna trouwde, 22 of 23 jaar oud, in 1763 in Tubbergen met Jacob van der Kogel, 25 of 26 jaar oud, nadat zij op 13-04-1763 in Vriezenveen in ondertrouw zijn gegaan.
Notitie bij het huwelijk van Janna en Jacob: In het huisarchief van Almelo zit een stuk met inventarisnummer 2007 over een faillisement van een zekere Jacob van der Kogel. Mogelijk is hij identiek met de echtgenoot van Janna Berkhof.
Het erf de Roskam of de Kogel was een boerenherberg te Almelo.
Akte van transport door de curator van de insolvente boedel van Jacob van der Kogel aan de vrouwe van Almelo van het erve Roskam of de Kogel, gebouwd op grond van de vrouwe van Almelo, 1788. Met een retroactum, 1774.
2 stukken.
Jacob is een zoon van Antoni van der Kogel en Geesje Albers. Hij is gedoopt op 10-03-1737 in Tubbergen. Jacob is overleden na 1777 in ?, minstens 40 jaar oud.
Notitie bij Jacob: Jacob vertrekt volgens het Tubbergs llidmatenboek in 1763 naar Almelo, het echtpaar laat in Almelo (gereformeerd) op 21-9-1777 een zoon Gerrit dopen.
7 Lutjen Berends Berkhoff. Zij is gedoopt op 03-03-1743 in Vriezenveen. Lutjen is overleden vóór 05-06-1784 in Almelo?, ten hoogste 41 jaar oud. Lutjen trouwde, 27 jaar oud, op 04-04-1770 in Almelo met Lambert ter Brake, 25 jaar oud.
Notitie bij het huwelijk van Lutjen en Lambert: van Lutje staat in de huwelijksakte vermeld dat ze laatst woonachtig was te Tubbergen.
Lambert is een zoon van Gerrit ter Brake en Geesje ten Bruggencate. Hij is gedoopt op 19-04-1744 in Almelo. Lambert is overleden in 07-1828 in Almelo, 84 jaar oud [bron: André Idzinga; Vriezenveners.nl]. Lambert trouwde later op 02-07-1784 in Almelo met Anna Westerman (geb. ±1750).

Kind(er):

  1. Jan Berkhoff  1726-???? 
  2. Janna Berkhoff  1729-1740
  3. Albert Berkhoff  -> 1771


(2) Er ist verheiratet mit Geertje Lucassen Fronten.

Sie haben geheiratet im Jahr 1733 in Vriezenveen.


Kind(er):

  1. Kunnigje Berkhoff  -< 1770 


Notizen bei Berent Jansen Berkhoff

* Hij is geboren 1691 in Vriezenveen.
Notitie bij de geboorte van Berend: is in 1752 61 jaar (HAA inv. nr. 3209)
Berend is overleden vóór 29-07-1758 in Vriezenveen, ten hoogste 67 jaar oud.
* Hij is overleden op 17 februari 1759 in Vriezenveen.
Notitie bij overlijden van Berend: op een lijst van Vriezenveners die de boerhaverplicht (uit protest) niet hadden voldaan staat op een lijst,( die opgesteld is tussen 28 november en 1 december 1752), de vrouw van de gewezen verwalter scholtus Berent Berkhoff. In het belastingregister van de 1000e penning van 29-7-1758 wordt genoemd de weduwe Berent Barckhoff.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Berent Jansen Berkhoff?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Berent Jansen Berkhoff

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Berent Jansen Berkhoff

Anna Berends Mink
± 1670-> 1723

Berent Jansen Berkhoff
1703-< 1758

(1) 1725
Jan Berkhoff
1726-????
(2) 1733

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse

  •  Diese Seite ist nur auf Niederländisch verfügbar.
    Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • Im Jahr 1703: Quelle: Wikipedia
    • 28. März » Im Spanischen Erbfolgekrieg kommt es zur Schlacht bei Schmidmühlen. Die Bayerische Armee kann sich schließlich gegen die Kaiserlichen durchsetzen.
    • 26. Mai » Im Großen Nordischen Krieg erreicht ein schwedisches Heer die Weichsel bei Thorn und beginnt die Belagerung der Stadt. Sie wird von einer sächsischen Garnison der Truppen August des Starken verteidigt.
    • 16. Juni » Der gegen die habsburgische Herrschaft gerichtete Aufstand von FranzII. Rákóczi wird zur politischen Größe, als sich der Adlige an die Spitze einer in der Karpatenukraine ausgebrochenen kleineren Rebellion setzen kann. Diese breitet sich durch Zulauf im ganzen Nordosten des Königreichs Ungarn aus.
    • 15. November » In der Schlacht am Speyerbach setzen sich während des Spanischen Erbfolgekriegs die Franzosen unter ihrem Feldherrn Tallard gegenüber einem hessisch-holländischen Entsatzheer des Reichs für die belagerte Festung Landau durch. Ihr Sieg führt umgehend zur Kapitulation der Festung.
    • 27. Dezember » Im Methuenvertrag erwirbt England das Recht, uneingeschränkt Textilien nach Portugal zu exportieren, während umgekehrt Portugal England exklusiv mit Wein beliefern darf.
    • 31. Dezember » Ein großes Erdbeben erschüttert die japanische Präfektur Kanagawa. Zusammen mit einem nachfolgenden Tsunami richtet es in Tokio, Odawara und anderen Orten in der Region Zerstörungen an. Über 10.000 Menschen sterben bei der Naturkatastrophe.

Über den Familiennamen Berkhoff

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Berkhoff.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Berkhoff.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Berkhoff (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Evertman-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Cornelis Evertman, "Familienstammbaum Evertman", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I17443.php : abgerufen 6. Februar 2026), "Berent Jansen Berkhoff (1703-< 1758)".