Familienstammbaum Eras » Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong (1865-1943)

Persönliche Daten Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong 

  • Spitzname ist Popke; Piet.
  • Er wurde geboren am 2. April 1865 in Joure, Haskerland, Friesland, Nederland.Quelle 1
    Geboren als Popke, 23-6-1903 voornaamwijziging:
    zie ook www.trouw.nl/nieuws/hoe-popke-petrus-willebrordus-werd~bbe7f703/

    bij de arrondissementsrechtbank van Breda liet Popke de Jong in 1903 zijn voornaam officieel veranderen in Petrus Willebrordus.
    Akte van rectificatie bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Breda d.d. 23 juni 1903, waarbij voornaam kind wordt veranderd van "Popke" in "Petrus Willebrordus"; hij nu wonende te Tilburg, provincie Noord-Brabant, ingeschreven in geboorte-register van 1903, BS Haskerland, Tresoar, inventarisnr 1041, aktenr 0146.
  • Berufe:
    • Ab 1888 mede-eigenaar sigarenfabriek 'Trio' te Culemborg.
    • von 1899 bis 1921 firmant steenfabriek "J.C. van den Heuvel" te Gilze-Rijen.
  • Fakten:
    • (functie) von 18. September 1923 bis 29. März 1943 lid van de eerste kamer der staten generaal.
      aandachtsveld onderwijs- en financiele zaken

      lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 28 juni 1938 tot 20 september 1938 en van 19 december 1939 tot 2 april 1940
    • (onderscheiding) Officier in de orde van Oranje Nassau.
    • (onderscheiding) Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw..
  • Wohnhaft Ab 1902: Spoorlaan 130 (hernummerd: nu 424), Tilburg, Noord-Brabant, Nederland.Quelle 2
    In de oorlog doet het pand dienst als 'Ortscommandatur'.
    Na de oorlog zit er o.a. het bedrijfschap voor de zuivel.
  • Er ist verstorben am 29. März 1943 in Tilburg, Noord-Brabant, Nederland, er war 77 Jahre alt.Quelle 3
  • Ein Kind von Willebrordus Ruurds de Jong und Sijtske (Bauwes / Bouwes) de Boer
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 13. Oktober 2024.

Familie von Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong

Er ist verheiratet mit Isabella Helena Maria van den Heuvel.

Sie haben geheiratet am 14. Juni 1897 in Tilburg, Noord-Brabant, Nederland, er war 32 Jahre alt.Quelle 4

Na hun intrek in het (i.o.v. broer Frans van den Heuvel gebouwde) pand aan Spoorlaan 130 (Hernummerd 424) te Tilburg werd i.o.v. steenfabrikant P.W. de Jong in 1917 het vrijstaand woonhuis 'Sonnevanck' bouwen aan de noordzijde van de Bredaseweg, nu genummerd 319.
(zie https://www.stadsnieuws.nl/reader/76431/1675753/monument-van-de-week-bredaseweg-319) .
Architect was Jan Stuyt (1868-1934) toen nog uit Amsterdam, die ook het karakteristieke pand met de trapgevel van wijnhandelaar Verbunt in de Langestraat (achter Societeit De Nieuwe Harmonie) ontwierp.

Kind(er):



Notizen bei Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong

https://www.parlement.com/id/vg09ll213ezo/p_w_de_jong

De uit Friesland afkomstige P.W. (Popke) de Jong had een handelsopleiding en begon zijn loopbaan als koopman bij de textielfirma van zijn latere schoonvader, J.C. van den Heuvel in Tilburg.
Hij werd later steenfabrikant (zoals zijn zwager Frans) en woonde aan de Spoorlaan 30 (nadien 424) te Tilburg.
Van 1923 tot 1943 was hij lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor de R.K. Staatspartij, als woordvoerder voor onderwijs en financiën en hield zich ook bezig met buitenlandse zaken.
In Tilburg was hij lid van de raad van Beroep voor Directe Belastingen, voorzitter van het Odulphuslyceum, kerkmeester van de parochie Noordhoek en secretaris van de R.K. Tilburgsche Schoolraad. Hij was ook aktief in de Drankbestrijding.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Quellen

  1. Tresoar Alle Friezen - BS Haskerland, Geboorteregister 1865, archiefnr 30-16, inventarisnr 1023, aktenr 0064
  2. RAT - fotonr 002191
  3. RAT - BS Tilburg - Overlijdensreg 1943, archiefnr 16, aktenr 261
  4. RAT - BS Tilburg Huwelijksregister 1897, archiefnr 16; aktenr 147

Anknüpfungspunkte in anderen Publikationen

Diese Person kommt auch in der Publikation vor:

Über den Familiennamen De Jong

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen De Jong.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über De Jong.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen De Jong (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Eras-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
D.M.J.M. Eras, "Familienstammbaum Eras", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eras/I10875.php : abgerufen 23. Februar 2026), "Petrus Willebrordus "Popke; Piet" de Jong (1865-1943)".