Datering: 01-05-1626
Comparanten:
- Coedyck den Jongen,
- Gerrit Janss. (ook: Coedieck; oud omtrent 68 jaren; allen inwoonders van Amersfoort);
- Reyerss., Evert (smith; oud omtrent 35 jaren; tekent met huismerk);
- Gerritsz., Aert (raemakersknecht; oud omtrent 26 jaren; tekent met merk).
Akten: Verklaring: 01-05-1626 Notaris J. van Ingen AT002 a002 folio 491 V
Opmerkingen:
- De comparanten leggen een verklaring af op verzoek van Albert Cornelis. Caen (mede-borger van Amersfoort).
- Zij verklaren dat zij heden omtrent 3 uren des nanoens bij hun in de buurt op de Camp, waar ook Evert van Butseler (Raedt van de stad Amersfoort) woont, waar diens dochter Fytgen zat voor de deur van Gerrit Janss. Coedyck (mede-getuige) en schuindaar tegenover zaten voor de deur van Geertruyt, weduwe van Robbert Franchois twee dochters van Tanne (Tamie?), die tevoren weduwe was van Anthoni Terij en nu huisvrouw van Franchois Picart (ruiter onder de Compagnie van Monsieur Chieze).
- Deze dochters van Anthoni Terij zaten te schertsen en riepen overluid naar Fytgen (de dochter van Evert van Butseler) en daarna naar haar zuster Oeytgen (de huisvrouw van Aelbert Cornelisz. Caen) en Butselers huisvrouw, dat daar de moordenaars zaten die hun vader vermoord hadden.
- En meer van deze strekking (zie tekst).
- Zij werden door Everts vrouw verzocht te zwijgen, wat zij niet wilden.
Akte te Amersfoort ten woonplaatse van de weduwe van Willem Barten. Getuigen: Roeloff Gerritss. Cremer (beroep of achternaam?; ook: cramer) en Elbert Aertsz. van Strylant (raemaker)
:
Datering: 31-05-1627
Comparanten:
- Schade, Yda (huysvrouw van Van Lielaer, Willem, brouwer in de Posthoorn; borgerse van Amersfoort; allen meerderjarig);
- Van Hees, Gerrit Harmanss. (tekent: Van Hees, Gerret; wijncoper; borgers van Amersfoort);
- Henricxz., Goort (ook: Geurt; bombezydewercker).
Akten:
- Verklaring: 31-05-1627 Notaris J. van Ingen AT002 a002 folio 558 V
Opmerkingen:
- De comparanten leggen een verklaring af op verzoek van Albert Cornelis. Caen.
- Zij verklaren dat zij de avond tevoren, op 29 may oldenstyls, gehoord en gezien hebben dat Tan, de huysvrouw van Franchois Pijcquart, voor de deur van de requirant is gekomen, roepende dat daar de moordenaar woonde die haar voorman had vermoord.
- Deze Tan had veel woorden en rumoer voor die deur staan maken, waar Oeijtgen van Busseler, de vrouw van de requirant, haar met beleefdheid te woord had gestaan en die haar op het laatst gezegd had dat het genoeg was en dat zij gaan zou.
- Waarop deze Tan in het huis van de requirant is gegaan en bij de "koekenglasen" (keukenraam) verder is gegaan met haar woorden en de huysvrouw van de requirant het huis uit is gegaan, waarop Tan haar kort daarna gevolgd is.
Akte te Amersfoort; Getuigen:
- Jan Bode (major; tekent: Jan Bode d'Jonge
- Reyer Maes. Robert (tekent met: Reyer Maess.)
:
Datering: 1633-04-01
Naam: Caen, Albert Cornelis (borger van Amersfoort)
Akten: Procuratie: 01-04-1633 J. van Ingen AT 002a003 folio 289.
Opmerkingen:
- Hij machtigt Steven van Emelaer (zijn zwager), om te innen en ontvangen van Otto Frericks (borger te Emden), 300 carolus guldens, die Otto hem in kracht van obligatie (07-10-1631) schuldig is met de rente vandien en de obligatie bij de betaling te restitueren aan de debiteur.
Getuigen: Cornelis van Ingen (mede-notaris) en Dirck van Crachtwijck.
:
Er ist verheiratet mit Oeijtgen Butselaar.
Sie haben geheiratetQuelle 1
Kind(er):