Familienstammbaum Bas » Engelbert I van Edingen (????-1092)

Persönliche Daten Engelbert I van Edingen 

  • (Geschiedenis) .Quelle 1
    Engelbert I van Edingen (-1092) was de eerst bekende heer van Edingen. Engelbert was de vader van Engelbert II en van ridder Bonifatius.
  • (naam) .Quelle 2
    Edingen (oorspronkelijk Ingen, Frans: Enghien) is een stad en faciliteitengemeente in de Belgische provincie Henegouwen. Het stadje ligt in het noorden van de provincie, op zo'n 30 kilometer van Brussel en 80 km van Rijsel; de stadskern ligt vlak tegen de grens met Vlaanderen. De stad telt ruim 12.000 inwoners.

    De stad Edingen is gesitueerd aan de oude Romeinse heirbaan Bavay-Asse. Edingen behoorde in de Karolingische tijd tot de Brabantgouw. Vanaf de 12e eeuw maakte het deel uit van het graafschap Henegouwen, nadat het eerst voor korte tijd in de invloedssfeer van het hertogdom Brabant had gelegen. Uiterlijk in 1486 had Edingen een rederijkerskamer. Kerkelijk ressorteerde Edingen tot 1566 onder het bisdom Kamerijk (Cambrai). Edingen was vooral bekend vanwege de productie van wandtapijten.

    Edingen was vroeger het bezit van de familie van Arenberg, die het gebied in 1606 verkreeg van Hendrik IV.

    Terwijl de noordelijker gelegen Henegouwse dorpen op het einde van de 18e eeuw door de Fransen bij het Dijledepartement werden gevoegd, kwam Edingen in het departement Jemappes terecht. Dat werd in 1815 tot provincie Henegouwen omgedoopt.

    Tot voor de Tweede Wereldoorlog had het stadje Edingen nog een overwegend Nederlandstalige bevolking, zoals uit de officiële talentellingen blijkt. Ondanks het toekennen van taalfaciliteiten voor de oorspronkelijk Nederlandstalige bevolking in 1962, verfranste het stadje meer en meer. Vanaf het einde van de 20e eeuw kwamen Nederlandstalige inwijkelingen van buiten de gemeente zich vestigen in de deelgemeenten Mark en Lettelingen.
  • Er ist verstorben im Jahr 1092.
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 21. November 2012.

Familie von Engelbert I van Edingen


Kind(er):

  1. Engelbert II van Edingen  ????-> 1092 

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Engelbert I van Edingen?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!

Vorfahren (und Nachkommen) von Engelbert I van Edingen

Engelbert I van Edingen
????-1092



Onbekend


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Quellen

  1. http://nl.wikipedia.org/wiki/Engelbert_I_van_Edingen
  2. http://nl.wikipedia.org/wiki/Edingen

Über den Familiennamen Van Edingen

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Edingen.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Edingen.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Edingen (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Bas-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Andre Bas, "Familienstammbaum Bas", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I6069.php : abgerufen 26. Dezember 2025), "Engelbert I van Edingen (????-1092)".