Rechtbank te Zwolle
Tiemen Jongman te Zwartsluis zou Gerrit Dekker hebben mishandeld. Dekker kwam met de tram met z'n broer ontmoette Albert Lassche, die begon met den broer te conserveeren op minder parlementaire wijze. Daarop maakte Dekker tegenwerpingen en die werd toen door Lassche en Jongman die hem assisteerde in het haar gegrepen. Jongman is het er niet mee eens. Dekker is begonnen hem bij z'n keel te grijpen. Getuige Elbers heeft dit laatste niet gezien. Dat kan ook niet, zegt beklaagde, Elbers heeft de scène niet van 't allereerste begin af gezien; 't fijne van de zaak is hem dus ontgaan, hij weet niet welke grijperij, in keel of haren, 't eerste plaats had. 'n Schoonzoon van de beklaagde is het roerend met zijn vader eens. 'n Dochter beaamt eveneens haar vader's lezing van 't geval - 't grijpen in het haar sluit zij echter in tweede instantie niet geheel uit.
De Officier is er van overtuigd dat Jongman begonnen is ('t is de eerste keer niet dat Jongman zoo doet) en eischt 6 weken gevangenisstraf.
Zwartsluis, 20 Januari. De reeds bejaarde visscherman A. Lassche is op de Arembergergracht zoo ongelukkig op het ijs komen te vallen, dat zijn heupbeen brak. Hij is per slede naar Zwartsluis vervoerd, waar dokter Van Muiswinkel de eerste hulp verleende. Vervolgens is Lassche naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd.
Er ist verheiratet mit Keetje Jongman.
Sie haben geheiratet am 24. April 1915 in Meppel, er war 37 Jahre alt.Quelle 2
Kind(er):
Großeltern
Eltern
Geschwister
Kinder
Albert Lassche | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1915 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Keetje Jongman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||