Vorfahren Cramer » Gerrit Hendriksz de Cruijff (± 1666-± 1730)

Persönliche Daten Gerrit Hendriksz de Cruijff 


Familie von Gerrit Hendriksz de Cruijff


Notizen bei Gerrit Hendriksz de Cruijff

Gerrit Hendriksz is van 1685-1693, 1700-1705 en 1708 procurator van de Sint Anna Broederschap van Woudenberg. Hij neemt de functie in 1685 over van zijn vader Hendrik Gerritsz. De broederschap dateert van voor 1450 en richtte zich op het zieleheil van de leden van de Broederschap, door ervoor te zorgen dat voor gestorven leden een aantal requiem- of zielmissen werden opgedragen. Hiervoor waren individuele regelingen, waarbij nauwkeurig werd omschreven wat de belanghebbende wenste voor de door hem beschikbaar gestelde gelden. Daarnaast werden de gelden van de Broederschap besteed aan de verstrekking van voedsel aan de armen. In de regel werden de procuratoren belast met de juiste uitvoering van de getroffen regeling. De kerk probeert door de eeuwen heen invloed op de Broederschap te krijgen. Dit blijkt onder andere uit een verzoekschrift van de procuratoren aan de Staten van Utrecht, waarin wordt gevraagd de resolutie van 20 november 1666 niet in te trekken. Aanleiding daartoe gaf een door de Heer van Geerestein, Steven van Lynden, afgedwongen verklaring, afgelegd door een der procuratoren, Gerrit Hendricksz de Kruijff, inhoudende dat hij zijn toestemming geeft tot de overgang van het bezit der Broederschap naar de Diaconie. Na enige tijd komt Gerrit tot bezinning en trekt de afgedwongen verklaring weer in. Gedeputeerden ontbieden hierop de partijen en nemen vervolgens op 20 april 1708 het besluit dat voortaan de rekeningen van de Broederschap elk jaar in de kerkekamer te Woudenberg ten overstaan van de predikant moet worden gedaan, dat de landerijen voortaan om de zes jaar in het openbaar en ten overstaan van de predikant moeten worden verhuurd, dat de uitdeling van de penningen aan de armen voortaan in de kerk en ten overstaan van de predikant moet plaatsvinden en dat bij overlijden van een der drie procuratoren de overigen de vacante plaats moeten aanvullen binnen een termijn van zes weken, terwijl van de verkiezing behoorlijke aantekeningen moet worden gehouden, en ten slotte broeders of zwagers voortaan geen procurator mogen zijn.

In 1691 en 1694 is in het uitzettingsoverzicht familiegeld van Woudenberg (ingesteld door de Staten van Utrecht ten behoeve van de financiering van de vele oorlogen en conflichten in die tijd) opgenomen 'Gerrit Hendricksz de Kruijff of zijn vrouw, te betalen heffing gedurende die jaren bedroeg minimaal 5 guldens en maximaal 7 guldens en 5 stuivers'. In het overzicht van 1701 en 1705 is opgenomen 'Gerrit Hendricksz de Cruyff, aan de Brinckant, te betalen heffing gedurend die jaren bedroeg minimaal 4 guldens en maximaal 7 guldens'. In 1693 is in het register van het Haarstedengeld van Woudenberg door de Staten van Utrecht opgelegde belasting op het aantal haardsteden) vermeld 'Gerrit de Kruijf bruijcker en de weduwe Lambert Dirksz eijgenaar en bij de meijt opgegeven, 2 haardsteden'. De belasting bedroeg 1 gulden per haardstede.

In de registers van het Oudschildgeld van 1686, 1696 en 1706 is Gerrit vermeld als eigenaar van 1¼ mergen op de Wetering. In 1686 en 1696 was Gerrit Hendriksz zelf gebruiker van het land. In 1706 was Gerrit Lambertsz gebruiker. In 1696 Gerrit tevens gebruiker van 8 mergen op de Wetering (eigenaar is Lambert Dircksse weduwe) en in 1696 en 1706 eigenaar van 1/3 part of 1 mergen 1 hond en van 3½ mergen lands gemengder vooren, op de Wetering. In 1716 is het land in handen van Gijsbert Lambartsz van Lambalgen. Tussen 1696 en 1706 koopt Gerrit Hendriksz de helft van 'een erf geheten Groot Davelaar groot wesende 35 mergen, s'jaers om 50 Caroly guldens en 3 mudde boeckweijt Amersfoorts'. Hij gaat er met zijn familie wonen (zie foto). De eerste vermelding van deze boerderij is van 1536. Het erf viel toen onder het goed Groot Davelaar. In 1599 vindt er een erfscheiding plaats en is de hoeve in bezit van Gerrit Davelaar Clementsz en Christoffel van Blokland. De in de voorgevel aanwezige muurankers duiden aan dat er in 1649 een oudere boerderij vervangen is door nieuwbouw. Tussen 1725 en 1735 is Gerrit overleden en in 1735 staat zijn weduwe als eigenaar en hun zoon Arien als gebruiker. In 1716 blijkt Gerrit 3 mergen doorverkocht te hebben aan Wouter Peelen. Diens weduwe was in 1716 eigenaar. De boerderij ligt momenteel aan de Brinkkanterweg 24 in Woudenberg. In 1725 is Gerrit Hendricksz nog in het register van Oudschildgeld vermeld als gebruiker van twee stukken land op de Wetering van Hendrik van Geytenbeek van respectievelijk 13 mergen en 2 mergen 4 hond.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Gerrit Hendriksz de Cruijff?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Gerrit Hendriksz de Cruijff

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Gerrit Hendriksz de Cruijff

Willemtgen Hendriks
± 1605-> 1680
Weijmtgen Everts
± 1615-????

Gerrit Hendriksz de Cruijff
± 1666-± 1730


    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

    Über den Familiennamen Hendriksz de Cruijff


    Die Vorfahren Cramer-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Jaap Cramer, "Vorfahren Cramer", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kwartierstaat-cramer/I2995.php : abgerufen 15. Januar 2026), "Gerrit Hendriksz de Cruijff (± 1666-± 1730)".