Familienstammbaum Hulst » Euredice van Lynkestis

Persönliche Daten Euredice van Lynkestis 

  • Sie ist verstorben im Jahr 365 BC.
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 24. Dezember 2020.

Familie von Euredice van Lynkestis

Sie ist verheiratet mit Amyntas III van Macedonië.

Sie haben geheiratet

Hij was koning van Macedonië in 393 en na een onderbreking van 392 tot 370 v.Chr.. Al voor en aan het begin van de regering van Amyntas III telde Macedonië bijna niet meer mee op het politieke toneel en kende het land een sterke economische terugval ten gevolge van de steeds grotere interne conflicten. Hij wist verschillende invasies slechts ternauwernood te overleven door regenten of naburige Griekse poleis (stadstaten) om hulp te vragen, zodat deze een sterke invloed op het lot van het land zouden gaan uitoefenen.
Hij was de kleinzoon van de vijfde zoon van Alexander I van Macedonië en werd na de dood van Pausanias van Macedonië 393 v.Chr. gekozen tot zijn opvolger. Hij regeerde echter niet lang, want de twee zonen van Archelaus I, Argaeus II van Macedonië en Pausanias kwamen tegen hem in opstand en wisten met hulp van Illyrië hem te verjagen. Amyntas III kreeg echter hulp van Thessalië en zo wist hij na een jaar de troon te heroveren en liet hij Argaeus en Pausanias verbannen en herstelde de banden met de andere tak van de familie door zijn dochter Eurynoe uit te huwelijken aan Ptolemaeus I van Macedonië. Hierna kon hij 22 jaar ongestoord en vredig regeren en was er sprake van een sterke heropleving van de macht van Macedonië. Amyntas III kreeg bij zijn tweede vrouw Eurydice I van Macedonië drie kinderen die allemaal koning zouden worden: Alexander II van Macedonië, Perdiccas III van Macedonië en Philippus II van Macedonië. Zo was hij ook grootvader van Amyntas IV van Macedonië en de legendarische Alexander III de Grote. In 370 v.Chr. stierf Amyntas III vredig in zijn bed. Hij werd opgevolgd door zijn oudste zoon Alexander II.

Kind(er):


Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Euredice van Lynkestis?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!

Vorfahren (und Nachkommen) von Euredice van Lynkestis

Euredice van Lynkestis
????-



Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Van Lynkestis


Die Familienstammbaum Hulst-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Rob Hulst, "Familienstammbaum Hulst", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hulst-stamboom/I9448.php : abgerufen 4. Februar 2026), "Euredice van Lynkestis".