Familienstammbaum Hulst » Skadi

Persönliche Daten Skadi 

  • Ein Kind von Thjazi
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 24. März 2024.

Familie von Skadi

Sie ist verheiratet mit Njordr.

Sie haben geheiratet


Kind(er):

  1. (Nicht öffentlich)


Notizen bei Skadi

Skaði is een berggodin uit de Noordse mythologie, de dochter van de reus Thjazi. Als vrouw van de Wanengod Njord is zij zelf ook een wanengod. Ook wordt zij öndurgoð en öndurdís, "Ski Godin" (geweldige renner op sneeuwschoenen[1]) genoemd. Zij is verder nog godin van de winter en plaatselijk van de jacht.
Haar vader werd per vergissing vermoord door de goden, waarop Skaði naar Asgard trok om hem te wreken. De goden vreesden de vernietigende kracht van de winter. Zij beloofde van haar wraakneming af te zien als ze een echtgenoot onder hen mocht kiezen en ze haar aan het lachen konden maken. En dus beloofden ze haar dat ze een echtgenoot mocht kiezen tussen de goden; ze mocht haar keuze echter alleen baseren op hun voeten.
Skaði koos Njörd, de god van de zee, hopend dat het Baldr was. Odin maakte bovendien, ter genoegdoening, van de ogen van Thjazi twee schitterende sterren. Omdat Loki haar ook nog aan het lachen bracht, zag ze van verder verhaal af, werd vrede gesloten en nam ze haar nieuwe echtgenoot mee.
Na verloop van tijd gingen de twee echter uit elkaar, omdat Skaði de bergen verkoos en Njord bij de zee wilde zijn. Volgens sommige mythen (de Ynglingatal) baarde Skadi ook nog enkele zonen van de oppergod Odin.
Etymologisch is de naam verwant met het woord schedel, schaduw en schade, zij zou dus een schadeberokkende kracht vertegenwoordigen. Skaði wordt soms ook genoemd als de naam waarvan Scandinavië is afgeleid. De eigennaam komt in ieder geval voor in de oudste plaatsnamen van Scandinavië.
Mogelijk was het een eerdere naam voor die van Nerthus.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Skadi?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.


Die Familienstammbaum Hulst-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Rob Hulst, "Familienstammbaum Hulst", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hulst-stamboom/I8719.php : abgerufen 4. Februar 2026), "Skadi".