Coen-Van Impe » Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen (± 1030-1070)

Persönliche Daten Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen 


Familie von Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen

Er ist verheiratet mit Richilde van Henegouwen.

Sie haben geheiratet im Jahr 1051.


Kind(er):

  1. Boudewijn II van Henegouwen  ± 1056-> 1098 


Notizen bei Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen

Boudewijn VI van Hasnon (ca. 1030 - abdij van Hasnon, 17 juli 1070), was graaf van Vlaanderen vanaf 1067 en (als Boudewijn I) ook graaf van Henegouwen vanaf 1051 tot aan zijn dood.


Boudewijn was de zoon van graaf Boudewijn V en van Adela van Mesen en werd (deels als gijzelaar) opgevoed aan het hof van keizer Hendrik III. In 1045 werd hij als leenman van de keizer benoemd tot markgraaf van Antwerpen maar toen zijn vader de opstandige Godfried II van Lotharingen bleef steunen verloor hij deze functie in 1050. In 1051 ging hij onder druk van zijn vader (en in strijd met het canonieke recht) het huwelijk aan met zijn achternicht (5e graad), gravin Richilde van Henegouwen, weduwe van graaf Herman van Bergen (overleden 1050 of 1051). Dit huwelijk maakte hem graaf van het graafschap Henegouwen. In de chronologie van de graven van Henegouwen wordt hij daarom aangeduid als Boudewijn I van Henegouwen. De twee kinderen uit het eerste huwelijk van Richilde werden in de geestelijke stand ondergebracht zodat ze geen bedreiging zouden vormen voor Boudewijns nakomelingen - overigens zijn er aanwijzingen dat haar zoon Rogier (1066 bisschop van Châlons-en-Champagne) een lichamelijk gebrek had.


Boudewijn en Richilde werden in 1052 in de ban gedaan door de bisschop van Kamerijk maar dit werd ongedaan gemaakt door paus Leo IX. Toen Hendrik III in 1054 Vlaanderen aanviel, belegerde Boudewijnhertog Frederik van Neder-Lotharingen in Antwerpen. Toen Hendrik in 1056 overleed beëindigde regentes Agnes van Poitou de vijandelijkheden en kon Boudewijn zijn Duitse lenen behouden. In 1064 herbouwde Boudewijn de abdij van Hasnon.


Toen Boudewijn bij de dood van zijn vader in 1067 hem in Vlaanderen kon opvolgen, werd het graafschap Henegouwen in een personele unie met Vlaanderen verenigd. Boudewijn stichtte in 1068 Geraardsbergen maar hij kreeg al snel ernstig last van zijn gezondheid. In 1070 regelde hij zijn opvolging op een hofdag in Oudenaarde. Hij overleed en werd begraven in de abdij van Hasnon. Boudewijn is de geschiedenis ingegaan als een uitstekend bestuurder.

Nazaten



Arnulf III de Ongelukkige (? - 22 februari 1071)


Boudewijn II van Henegouwen (1056 - Bithynie, 1098), graaf van Henegouwen van 1071 tot 1098


mogelijk Gilbert van Gent, gehuwd met Alice de Montfort


Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen


    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

    

    Gleicher Geburts-/Todestag

    Quelle: Wikipedia


    Über den Familiennamen Van Henegouwen


    Die Coen-Van Impe-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Peter Coen, "Coen-Van Impe", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I2486.php : abgerufen 18. Januar 2026), "Boudewijn VI ,van Hasnon van Henegouwen (± 1030-1070)".