Coen-Van Impe » Anna van Kiev (1036-1077)

Persönliche Daten Anna van Kiev 


Familie von Anna van Kiev

Sie ist verheiratet mit Hendrik I van Frankrijk.

Sie haben geheiratet im Jahr 1051, sie war 15 Jahre alt.


Kind(er):

  1. Filips I van Frankrijk  1052-1108 
  2. Emma  1054-± 1109
  3. Robert  1060-????


Notizen bei Anna van Kiev

Anna van Kiev (Kiev, 1036 - 5 september 1075/1078) was een dochter van de vorst van Kiev, Jaroslav de Wijze, en Ingegred van Zweden. Na de dood van zijn eerste echtgenote Mathilde, zocht Hendrik I van Frankrijk in de Europese vorstenhuizen een nieuwe echtgenote, maar hij vond niemand die niet nauw met hem verwant was. Tenslotte vond hij een nieuwe echtgenote in het afgelegen Kiev en huwde met Anna in 1051. Zij werd de moeder van:


 


Filips I van Frankrijk (23 mei 1052 - 30 juli 1108)


Hugo I van Vermandois (1057 - 1102)


Robert (ca. 1055 - ca. 1060)


Emma.


 


Anna introduceerde de Griekse naam Filips in West-Europa. Zij bracht een missaal mee naar Frankrijk dat sindsdien in de kathedraal van Reims werd gebruikt om nieuwe koningen en koninginnen in te zweren. Het missaal was in Oudkerkslavisch en kon in 1771 nog door Peter de Grote worden gelezen.


 


Na de dood van Hendrik in 1060, was Anna (samen met Boudewijn V van Vlaanderen) regentes over haar zoon Filips I. Anna was een geletterde vrouw - hoogst uitzonderlijk voor die tijd - maar toch riepzij enige tegenstand op wegens haar onvoldoende kennis van het Frans. In 1062 hertrouwde zij met Rudolf van Valois, die voor Anna zijn vrouw Eleonora verstootte. Het koppel werd daarop door paus Alexander II geëxcommuniceerd wegens overspel. Anna moest daardoor haar positie aan het hof opgeven. In 1065 stichtte ze een kerk en abdij te Senlis (Oise). Na het overlijden van Rudolf in 1074 keerde ze terug aan het hof. Ze is begraven in de abdij van La Ferté-Alais.


 


yle="padding: 0px;" colspan="3" align="middle">http://commons.wikimedia.org/wiki/File:AnnaKyjev.jpg">http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/AnnaKyjev.jpg" alt="AnnaKyjev.jpg" width="266" height="582" />aal van Frankrijk" href="http://nl.wikipedia.org/wiki/Koningin-gemaal_van_Frankrijk">Koningin-gemaal van Frankrijk

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Anna van Kiev?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Anna van Kiev

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Anna van Kiev

Rogneda van Polotsk
± 956-± 999
Ingegerd
± 1001-1050

Anna van Kiev
1036-1077

1051
Emma
1054-± 1109
Robert
1060-????

Zeige ganze Ahnentafel

Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.



Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen Van Kiev