Coen-Van Impe » Ava van Morvois

Persönliche Daten Ava van Morvois 

  • Sie ist geboren.

Familie von Ava van Morvois

Sie ist verheiratet mit Hugo van Tours.

Sie haben geheiratet


Kind(er):

  1. Adelheid van Tours  ± 815-866 


Notizen bei Ava van Morvois

Hugo van Tours (geb. ca. 775 - Ticino, 20 oktober 837), ook Hugo de Angstige, was een belangrijke bestuurder en hoveling onder Lodewijk de Vrome en diens zoon Lotharius I. Hij was zoon van Luitfried II van Sundgouw, kleinzoon van hertog Luitfried van de Elzas. Hugo is begraven in Monza.


Hugo had uit zijn familiebezit grote bezittingen in de Elzas. Hij begon zijn loopbaan als graaf van Tours en Sens en voogd van St Julien te Auxerre. In 811 maakte hij met bisschop Haido van Basel en hertog Aio van Friuli, deel uit van het Frankische gezantschap naar Constantinopel. In 824 leidt hij een veldtocht naar Bretagne en in 826 begeleidt hij keizerin Judith naar de doop van de Deense koning Harald Klak in Ingelheim.


In 827 kreeg Hugo de opdracht om samen met Matfried van Orléans en Pepijn I van Aquitanië een leger te formeren en een inval in de Spaanse Mark af te slaan. Matfried en Hugo talmden net zolang tot dat de dreiging voorbij was. Hieraan dankt hij zijn bijnaam. In februari 828 worden daarom al zijn functies ontnomen, op een hofdag in Aken.


Daarna werd Hugo een van de voornaamste hovelingen van Lotharius I en hij was een van diegenen die hem aanzetten tot opstand tegen zijn vader. Als straf verloor hij al zijn bezittingen in Frankrijkmaar werd door Lothar hertog van Locate (bij Milaan) gemaakt. Hugo is overleden tijdens een aardbeving. Hij liet zijn bezittingen na aan St Johannes de Doper te Monza.

Huwelijk en kinderen



Hugo was getrouwd met Ava van Morvois. Zij hadden de volgende kinderen:



Hugo, overleden voor 835, begraven in San Ambrogio te Milaan


Irmgard (ca. 805 - Erstein, 20 maart 851), echtgenote van keizer Lotharius I


Bertha (819 - Avignon, 873), getrouwd met Gerard II van Roussillion


Adelheid van Tours (ca. 820 - 866), getrouwd met Koenraad I van Auxerre, mogelijk in een tweede huwelijk getrouwd met Robert I van Francië


Liutfried, in 864 hoveling van Lotharius II


Berengarius, overleden in 838 toen hij kandidaat was om hertog van Septimanië te worden




Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Ava van Morvois?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!

Vorfahren (und Nachkommen) von Ava van Morvois

Ava van Morvois


Hugo van Tours
± 775-837


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Van Morvois

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Morvois.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Morvois.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Morvois (unter)sucht.

Die Coen-Van Impe-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Peter Coen, "Coen-Van Impe", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I1137.php : abgerufen 14. Februar 2026), "Ava van Morvois".