De temperatuur op 10 mei 1928 lag tussen -1,0 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 10,1 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
18 november » Mickey Mouse speelt in de eerste tekenfilm met synchroon geluid, Steamboat Willie van Walt Disney.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Trouwdag 30 december 1957
De temperatuur op 30 december 1957 lag tussen 3,2 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
13 januari » Het speelgoedbedrijf Wham-O produceert de eerste frisbee.
16 juli » De eerste supersonische transcontinentale vlucht van Californië naar New York in 3 uur, 23 minuten en 8 seconden door John Glenn.
16 september » Richard Feynman en Murray Gell-Mann presenteren de theorie van de zwakke kernkracht.
28 september » Koningin Juliana opent de Velsertunnel in Noord-Holland
31 oktober » Stroomuitval in Minnesota, waardoor een van de patiënten van Dr. Lillihei sterft en zijn vriend Earl Bakken gestimuleerd wordt de pacemaker uit te vinden.
Dag van overlijden 22 juli 2010
De temperatuur op 22 juli 2010 lag tussen 12,5 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (28%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
17 september » De eerste uitzending van The voice of Holland verschijnt op Nederlandse televisie en daarmee de start van het wereldwijde succes van The Voice.
14 oktober » In Chili worden de 33 mijnwerkers die ondergronds opgesloten raakten op 5 augustus bij het mijnongeval in Copiapó in iets meer dan 22 uur allemaal gered.
15 oktober » Na veertien jaar eindigt het boren van de langste tunnel ter wereld, de 57km lange Gotthard-basistunnel in Zwitserland die vanaf 2017 de noord- en de zuidzijde van de Alpen voor treinverkeer zal verbinden.
26 oktober » De vulkaan Merapi op het Indonesische eiland Java barst uit. De vulkaan ligt zo'n 25 kilometer ten noorden van de stad Jogjakarta.
8 november » De Franse schrijver Michel Houellebecq wint de Prix Goncourt voor La Carte et le Territoire.
17 december » Zelfverbranding van Mohammed Bouazizi, die de directe aanleiding vormde voor een volksopstand in Tunesië, die weer leidde tot grootschalige protesten in de Arabische wereld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I9742.php : benaderd 24 oktober 2026), "Johannes Josephus Adrianus Franciscus Bertens (1928-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.