Database Van Broekhoven » Catharina Huijbreghs (1758-1791)

Persoonlijke gegevens Catharina Huijbreghs 


Gezin van Catharina Huijbreghs

Zij is getrouwd met Bartholomeus Luijten.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1783 te Tilburg, zij was toen 24 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Adrianus Luijten  1786-1847 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Huijbreghs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Huijbreghs

Catharina Huijbreghs
1758-1791

1783

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. 0015 RA Tilburg - http://www.regionaalarchieftilburg.nl

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 april 1783 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
    • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .
    • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
  • De temperatuur op 5 december 1791 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huijbreghs


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I60106.php : benaderd 30 april 2025), "Catharina Huijbreghs (1758-1791)".