De temperatuur op 17 juli 1908 lag tussen 12,1 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 5,3 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
30 juni » In Toengoeska (nu Kraj Krasnojarsk) in Siberië vindt een ongekend krachtige explosie plaats, waarvan de oorzaak nooit is opgehelderd.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
Trouwdag 26 juni 1933
De temperatuur op 26 juni 1933 lag tussen 8,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
14 augustus » Emilio Comici en de gebroeders Dimai beklimmen als eerste de onmogelijk geachte noordwand van de Cima Grande (Drei Zinnen).
10 oktober » Het eerste synthetische wasmiddel (Dreft) komt op de markt.
5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 17 oktober 2002
De temperatuur op 17 oktober 2002 lag tussen 6,1 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (53%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 maart » Pim Fortuyn wint in Rotterdam met Leefbaar Rotterdam de gemeenteraadsverkiezingen.
24 april » De nieuwe UNMIK-chef, de Duitser Michael Steiner, kondigt in een vergadering van de Veiligheidsraad aan dat hij concrete doelen zal formuleren om Kosovo beter bestuur, degelijke democratie, bescherming van minderheden en consolidatie van de rechtsorde bij te brengen.
23 mei » Paus Johannes Paulus II reist van Azerbeidzjan naar Bulgarije voor een vierdaags bezoek.
24 mei » Thomas Rupprath scherpt in Warendorf het Europees record op de 100 meter vlinderslag aan tot 51,88.
14 juli » Tijdens de viering van de nationale feestdag ontkomt Jacques Chirac aan een moordaanslag op zijn leven.
12 oktober » Een bomaanslag op twee discotheken in de badplaats Kuta op Bali zorgt voor ruim 190 doden onder wie veel westerse toeristen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I354550.php : benaderd 11 oktober 2026), "Maria Johanna van Beurden (1908-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.