De temperatuur op 23 december 1905 lag tussen 3,2 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 4,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
Trouwdag 16 april 1924
De temperatuur op 16 april 1924 lag tussen 3,8 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
17 februari » Johnny Weissmuller verbetert in Miami zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 57,4. Het oude record (58,6) stond sinds 9 juli 1922 op naam van de Amerikaanse zwemmer en latere filmster (Tarzan).
24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
2 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 0-0 gelijk te spelen tegen naaste belager Argentinië.
Dag van overlijden 1 juni 1988
De temperatuur op 1 juni 1988 lag tussen 10,3 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (39%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
13 februari » De Olympische Winterspelen 1988 in Calgary, Canada worden geopend.
23 maart » Het Nederlands voetbalelftal begint de aanloop naar het EK voetbal 1988 in Londen met een 2-2 gelijkspel in de oefeninterland tegen Engeland.
12 mei » De Paraguayaanse president Alfredo Stroessner verbiedt een ontmoeting tussen de paus en de oppositie in zijn vaderland. Stroessner laat de prominente oppositieleider Domingo Laino arresteren tijdens een mis.
1 juni » Het Nederlands voetbalelftal sluit in Amsterdam de voorbereidingen op het EK voetbal 1988 af met een 2-0-overwinning op Roemenië.
28 augustus » Tijdens een luchtshow op de vliegbasis Ramstein in West-Duitsland bij het voorvliegen van het Frecce Tricolori demonstratieteam botsen drie vliegtuigen tegen elkaar, 70 mensen komen om het leven.
20 september » In de Birmese hoofdstad Rangoon woedt een bloedige strijd tussen militairen en demonstranten, waarbij volgens schattingen binnen 48 uur na de staatsgreep van generaal Saw Maung al 400 tot 500 doden zijn gevallen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leen Schaap, "Database Schaap", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-schaap/I6041.php : benaderd 23 september 2026), "Lotje Wegen (1905-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.