Dambomen, negen verschillende stambomen DAM » Johannes "Johan" Dam (1887-1971)

Persoonlijke gegevens Johannes "Johan" Dam 


Gezin van Johannes "Johan" Dam

Hij is getrouwd met Rozetta Klazina Leeuwenburg.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1918 te Zwijndrecht, hij was toen 30 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Arie Marius Dam  1919-1986 
  2. Rozetta Klazina Dam  1925-2006 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "Johan" Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes "Johan" Dam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Dam

Wiekert Dam
1818-1875

Johannes Dam
1887-1971

1918

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. B.S. Maasdam, akte 56
    2. B.S. Zwijndrecht, akte 54

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 oktober 1887 lag rond de 3,7 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
      • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
      • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
      • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • De temperatuur op 8 augustus 1918 lag tussen 12,1 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
      • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
      • 4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
      • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
      • 1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
      • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië
    • De temperatuur op 3 maart 1971 lag tussen -6,8 °C en -0,9 °C en was gemiddeld -3,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (57%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
      • 23 maart » Belgische en Nederlandse boeren protesteren in Brussel gewelddadig tegen het plan-Mansholt.
      • 17 april » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officiële interland. In Hazebroek wordt met 4-0 verloren van Frankrijk.
      • 19 mei » Lancering van Mars 2, het eerste Russische ruimtevaartuig dat in een baan om Mars draait en waarvan de lander als eerste toestel het oppervlak bereikt.
      • 1 juli » De Utrechtse gemeentes Jutphaas en Vreeswijk worden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Nieuwegein.
      • 19 juli » Het hoogste punt van de South Tower van het World Trade Center in New York wordt bereikt.
      • 25 augustus » Mark Spitz verbetert in Houston zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met zes tiende van een seconde tot 55,0.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dam

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dam.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dam.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dam (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I8412.php : benaderd 26 september 2026), "Johannes "Johan" Dam (1887-1971)".