25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
Trouwdag 5 juni 1926
De temperatuur op 5 juni 1926 lag tussen 8,4 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.
Dag van overlijden 29 maart 1969
De temperatuur op 29 maart 1969 lag tussen -5,5 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 2,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (16%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 april » Voor het eerst kunnen ook kijkers buiten de Verenigde Staten kijken naar de jaarlijkse Oscaruitreiking.
18 april » De Vlaamse wielrenner Guido Reybrouck wint de vierde editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
23 mei » De Lauwerszee wordt afgesloten en wordt vanaf nu Lauwersmeer genoemd.
25 mei » Kolonel Jafaar Mohammed Numeiri pleegt een staatsgreep in Soedan die ten koste gaat van de regerende UMMA Partij van Sadiq al-Mahdi.
10 oktober » Amerikaans president Richard Nixon geeft bevel tot het starten van Operatie Giant Lance, een schijnaanval tijdens de Koude Oorlog.
15 november » In Washington protesteren 250.000 mensen tegen de Vietnamoorlog.
Dag van begraven 3 april 1969
De temperatuur op 3 april 1969 lag tussen -0,6 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I754.php : benaderd 19 oktober 2026), "Gerlof Abe Balk (1902-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.