De temperatuur op 5 juni 1932 lag tussen 6,3 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
6 mei » Moordaanslag op president Paul Doumer van Frankrijk in Parijs. De president sterft een dag later aan zijn verwondingen.
12 mei » Tien weken na zijn kidnapping wordt het zoontje van Charles Lindbergh dood teruggevonden.
21 mei » Amelia Earhart voltooit als eerste vrouw een non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.
Dag van overlijden 15 oktober 2011
De temperatuur op 15 oktober 2011 lag tussen 0,4 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
21 mei » Bram van der Vlugt maakt middels een speciaal ingelaste uitzending van het Sinterklaasjournaal bekend dat hij gestopt is met zijn taak als vaste raadsman van Sinterklaas. Stefan de Walle neemt zijn staf en mijter over.
6 augustus » De Nederlandse tennisser Robin Haase wint het ATP-toernooi in Kitzbühel; het is zijn eerste ATP-titel.
6 augustus » In Tottenham en andere Londense wijken breken rellen uit nadat een 29-jarige inwoner wordt doodgeschoten tijdens een vuurgevecht met de politie.
14 september » Belgisch formateur Elio Di Rupo slaagt erin tussen de formerende partijen een overeenkomst te bereiken over de splitsing van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde.
23 oktober » De Nationale Overgangsraad roept officieel de bevrijding van Libië uit na de dood van Moammar al-Qadhafi.
13 december » Politie en justitie in Roemenië beginnen met de aanpak van heksen, nadat zeker tien aangiften zijn binnengekomen van bedrog en afpersing door de beoefenaars van de zwarte kunst.
Dag van crematie 19 oktober 2011
De temperatuur op 19 oktober 2011 lag tussen 4,5 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 3,9 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (48%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
8 mei » FC Twente wint voor de derde maal in de geschiedenis de KNVB beker. Het wint de finale van het toernooi met 3-2 van titelverdediger Ajax.
24 mei » Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt tot 11 uur in de ochtend niet vanaf Amsterdam naar Noord-Engeland en Schotland in verband met een IJslandse aswolk.
26 juni » Nigeria verliest in de openingswedstrijd van het zesde WK voetbal voor vrouwen met 1-0 van Frankrijk.
15 juli » Na een brand stort een deel van het Zendstation Smilde in. Er vallen geen gewonden.
18 augustus » Op de eerste dag van de 26e editie van het Belgische muziekfestival Pukkelpop in Hasselt-Kiewit vallen tijdens een kortstondig noodweer vijf doden, tien zwaargewonden en 140 lichtgewonden. Het driedaagse festival wordt hierdoor op dag 1 stopgezet.
8 december » Bert van Marwijk verlengt zijn contract als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal met vier jaar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I6103.php : benaderd 25 september 2026), "Geeske Dam (1932-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.