De temperatuur op 29 maart 1925 lag tussen -0,3 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 2,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
26 juli » De Belg André Massaux vestigt een nieuw wereldrecord zweefvliegen (duurvlucht) door 10 uur en 41 minuten in de lucht te blijven.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
Trouwdag 15 februari 1947
De temperatuur op 15 februari 1947 lag tussen -8,9 °C en -1,7 °C en was gemiddeld -6,0 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
2 februari » Edwin Land geeft de eerste demonstratie van de polaroidcamera.
10 februari » De geallieerden tekenen in Parijs de Vrede van Parijs met Roemenië, Italië, Hongarije, Bulgarije en Finland.
25 februari » Pruisen (Duitsland) door de geallieerden ontbonden.
14 maart » Jean-Marie Happart, Belgisch politicus
6 juni » Tjeerd van der Weide, voormalig NSB-burgemeester van Velsen wordt na een ter dood veroordeling geëxecuteerd voor zijn daden tijdens de Tweede Wereldoorlog.
20 oktober » De Commissie voor on-Amerikaanse activiteiten (House Committee on Un-American Activities) begint met haar activiteiten.
Dag van overlijden 3 januari 1989
De temperatuur op 3 januari 1989 lag tussen -0,6 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
5 februari » De gemeenteraad van Gela op Sicilië besluit in de hele stad tv-camera's te plaatsen in een poging het aantal mafiamoorden in te dammen.
1 juli » Het nieuwe militaire regime in Soedan, geleid door parachutisten-generaal Omar al-Bashir, schort met onmiddellijke ingang alle burgerlijke vrijheden op, verbiedt politieke partijen en stelt een onbeperkte avondklok in.
14 augustus » Duizenden Peruviaanse mijnwerkers beginnen aan een staking voor onbepaalde tijd in een poging collectief hogere lonen te krijgen.
17 oktober » Een aardbeving van 7,1 op de schaal van Richter treft San Francisco.
10 november » Petar Mladenov leidt in Bulgarije een paleiscoup tegen de secretaris van het centraal comité van de BKP, Todor Zjivkov, die nog dezelfde dag aftreedt.
8 december » De later met een Gouden Kalf bekroonde film De avonden van regisseur Rudolf van den Berg gaat in première.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I6062.php : benaderd 26 september 2026), "Geertruida Petronella Dam (1925-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.