De temperatuur op 12 februari 1909 lag tussen -10,2 °C en -2,5 °C en was gemiddeld -6,4 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
Trouwdag 18 juni 1941
De temperatuur op 18 juni 1941 lag tussen 11,3 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
6 februari » Auke Adema wint de zevende Elfstedentocht.
4 juni » De voormalige Nederlandse mijnenlegger Van Meerlant gaat in Britse dienst verloren door een mijnexplosie, 42 Britse opvarenden komen om het leven.
26 november » De Verenigde Staten overhandigen Japan het Hull-ultimatum.
8 december » In het concentratiekamp Chełmno bij Łódź gebruikt Duitsland voor het eerst op vrachtwagens gemonteerde gaskamers om joden te vermoorden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I4519.php : benaderd 1 oktober 2026), "Berend Dam (1909-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.