Dambomen, negen verschillende stambomen DAM » Aaltje Dam (1923-2014)

Persoonlijke gegevens Aaltje Dam 

  • Zij is geboren op 14 februari 1923 in Dedemsvaart.Bron 1
    Tijdstip: 10:00
  • Zij is overleden op 23 juli 2014 in Marum, zij was toen 91 jaar oud.Bron 2
    Gedicht op de rouwkaart in haar handschrift:

    De laatste trap op, tree voor tree,
    maar Jezus ging steeds me mij mee.
    En toen ik Hem om hulp moest vragen,
    heeft Hij mij 't laatste stuk gedragen.
    Hij droeg mij in Zijn heerlijkheid,
    waar niemand huilt, waar niemand lijdt.
    Daar kan ik zingen zonder pijn:
    'k zal dan gedurig bij U zijn.
  • Zij is begraven op 28 juli 2014 in Niekerk.Bron 3
  • Een kind van Wicher Dam en Janna Oosterveen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 april 2025.

Gezin van Aaltje Dam

Zij is getrouwd met Hendrik van de Streek.

Zij zijn getrouwd op 23 oktober 1947 te Dedemsvaart, zij was toen 24 jaar oud.

Zij zijn getrouwd op 23 oktober 1947 te Dedemsvaart, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. Lies van de Streek  1963-2016

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltje Dam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Dam


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. B.S. Avereest, akte 41
    2. grafmonument
    3. grafmonument

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 februari 1923 lag tussen -6,9 °C en -0,2 °C en was gemiddeld -3,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
      • 13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
      • 15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
      • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
      • 23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
      • 7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
      • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
    • De temperatuur op 23 oktober 1947 lag tussen 7,6 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
      • 15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
      • 14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
      • 20 oktober » De Commissie voor on-Amerikaanse activiteiten (House Committee on Un-American Activities) begint met haar activiteiten.
      • 25 november » Nieuw-Zeeland wordt een dominion.
      • 29 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties besluit Palestina te verdelen tussen Arabieren en Joden.
      • 30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.
    • De temperatuur op 23 juli 2014 lag tussen 19,1 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 23,2 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (83%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koning Willem-Alexander (Huis van Oranje-Nassau) is van 30 april 2013 tot heden vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
    • In het jaar 2014: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
      • 19 januari » Cabaretier Seth Gaaikema sluit na 55 jaar zijn carrière af met een optreden in de Stadsschouwburg in Groningen.
      • 9 februari » Tijdens de Olympische Winterspelen van Sotsji wint de Nederlandse schaatsster Ireen Wüst goud op de 3000 meter.
      • 18 februari » Op de 10.000 meter schaatsen bij de Olympische Winterspelen van Sotsji wint de Nederlander Jorrit Bergsma het goud. Zijn landgenoten Sven Kramer en Bob de Jong behalen respectievelijk zilver en brons op dezelfde afstand.
      • 10 juli » De Argentijnse voetbalbond (AFA) moet een boete van omgerekend 247.000 euro betalen omdat het land zich bij het WK voetbal 2014 niet aan de regels rond de persconferenties heeft gehouden.
      • 3 augustus » Bij een zware aardbeving in de Chinese provincie Yunnan zijn zeker 175 dodelijke slachtoffers gevallen.
      • 30 augustus » Het leger in Lesotho ontwapent twee politiebureaus "in een poging het land veilig te houden" na eerdere berichten over een staatsgreep.
    • De temperatuur op 28 juli 2014 lag tussen 17,6 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 43,6 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (35%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koning Willem-Alexander (Huis van Oranje-Nassau) is van 30 april 2013 tot heden vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
    • In het jaar 2014: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
      • 1 februari » De vulkaan Sinabung op Sumatra barst uit met tientallen doden en gewonden als gevolg. Ruim 20.000 mensen worden geëvacueerd.
      • 7 februari » In Sotsji, Rusland, worden de XXIIe Olympische Winterspelen geopend. De Spelen duren tot en met 23 februari.
      • 4 april » De Tungurahua-vulkaan in Ecuador spuwt tijdens een korte, explosieve uitbarsting een kolom van as tot wel 10 kilometer hoogte de lucht in.
      • 10 mei » Het Zuid-Afrikaanse leger maakt een einde aan gewelddadige protesten in een wijk in Johannesburg.
      • 3 augustus » KNVB Bekerwinnaar PEC Zwolle verslaat in Amsterdam met 1-0 landskampioen AFC Ajax en wint daardoor voor de eerste keer de Johan Cruijff Schaal.
      • 27 augustus » Opening van de Otkrytie Arena, een voetbalstadion in Moskou.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 2013 » Djalma Santos (84), Braziliaans voetballer
    • 2013 » Dominguinhos (72), Braziliaans accordeonist, zanger en componist
    • 2013 » Jean Pede (86), Belgisch politicus
    • 2013 » Jokichi Ikarashi (111), Japans eeuweling, bij leven oudste man ter wereld
    • 2014 » Norman Leyden (96), Amerikaans componist, muziekpedagoog, dirigent, arrangeur en klarinettist
    • 2014 » Steven Buddingh' (79), Nederlands burgemeester

    Over de familienaam Dam

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dam.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dam.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dam (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I3482.php : benaderd 10 februari 2026), "Aaltje Dam (1923-2014)".