De temperatuur op 13 december 1912 lag tussen 3,3 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 1,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
4 april » Tibet verklaart zich onafhankelijk van China.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
Trouwdag 12 mei 1934
De temperatuur op 12 mei 1934 lag tussen 11,7 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
7 april » Een door een aardverschuiving veroorzaakte tsunami in het Tafjord, Noorwegen, kost aan 40 mensen het leven.
11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
9 juni » Donald Duck maakt zijn debuut in de tekenfilm The Wise Little Hen.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
8 oktober » Bruno Hauptmann wordt aangeklaagd voor de moord op Charles Lindbergh Jr.
9 oktober » Moord op koning Alexander I van Joegoslavië in Marseille tijdens een staatsbezoek aan Frankrijk. Ook de Franse minister van buitenlandse zaken Louis Barthou komt bij de aanslag om het leven.
Dag van overlijden 17 augustus 1971
De temperatuur op 17 augustus 1971 lag tussen 4,6 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 12,5 uur zonneschijn (86%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I26692.php : benaderd 11 februari 2026), "Jantje de Vries (1912-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.