De temperatuur op 10 juni 1933 lag tussen 11,1 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
Dag van overlijden 11 augustus 2012
De temperatuur op 11 augustus 2012 lag tussen 9,3 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (41%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
15 januari » De Nederlandse darter Christian Kist wint het BDO-wereldkampioenschap van 2012 door de Britse darter Tony O'Shea in de finale met 7-5 te verslaan.
6 april » Rebellen van de MNLA in Mali roepen de onafhankelijkheid uit van de streek Azawad.
2 mei » In Vietnam wordt Thủ Dầu Một verheven tot een stad.
2 augustus » De Nederlandse zwemster Ranomi Kromowidjojo wint de gouden medaille op de 100 meter vrije slag bij de Olympische Zomerspelen 2012.
16 oktober » Bij een grote kunstroof worden in de Kunsthal Rotterdam zeven schilderijen van Pablo Picasso, Henri Matisse, Claude Monet (2), Paul Gauguin, Meijer de Haan en Lucian Freud gestolen.
24 oktober » Op een bijzondere ondernemingsraad is bekendgemaakt dat Ford Genk eind 2014 zal sluiten. De 4300 werknemers verliezen hun werk. Daarnaast komen ook 5500 banen bij toeleveranciers in het gedrang.
Dag van begraven 16 augustus 2012
De temperatuur op 16 augustus 2012 lag tussen 13,5 °C en 24,1 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (58%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
24 mei » De Nederlandse Tweede Kamer stemt in met het ESM-verdrag.
31 mei » Het Rwanda Tribunaal veroordeelt oud-minister van Jeugdzaken Callixte Nzabonimana tot levenslang wegens genocide. Hij riep tijdens de volkenmoord in 1994 openlijk op om Tutsi's te vermoorden.
15 september » Voetballer Alexander Büttner luistert zijn debuut bij Manchester United op met een assist en een doelpunt tegen Wigan Athletic (4-0).
19 november » In Friesland wordt een verdachte uit Oudwoude opgepakt voor de moord op Marianne Vaatstra in 1999. De man kwam in beeld na een grootschalig DNA-verwantschapsonderzoek.
21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
26 november » In de Qatarese hoofdstad Doha start een conferentie van de Verenigde Naties over klimaatverandering.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I2420.php : benaderd 10 februari 2026), "Daniël de Braak (1933-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.