Dambomen, negen verschillende stambomen DAM » Jan Pol (1891-1957)

Persoonlijke gegevens Jan Pol 

  • Hij is geboren op 6 februari 1891 in Dedemsvaart.Bron 1
  • Beroep: kweekersknecht, huisslachter.
  • Woonachtig: Polswijk (Moerheimstraat 82).
    Wijk oostelijk van de wijk van Van der Meulen vanuit de Langewijk naar het
    zuiden, uitkomende achter Huize 'Arrier-end'

    De wijk ontleent de naam aan de kwekerij- of tuinbaas van de toenmalige
    kwekerij Moerheim, de heer J. Pol Gzn die aan de wijk woonde. Aan de wijk
    stonden rond het midden van de vorige eeuw de kalkovens van de Zwolse
    notaris mr I.A. van Royen. Aan de Hoofdvaart (Moerheimstraat) woonde van
    Royen's kalkbrander Reinier Dozy. In 1882 vestigde de vervener Bonne Berends Bzn zich in de woning, en nadat deze een aanzienlijke verbouwing aan het huis had gegeven noemde hij dit 'Arrier-end'. Berends brak de
    kalkovens af en bouwde in 1896 daar aan de wijk de turfstrooiselfabriek
    en balenloods, de N.V. 'Berendsveen'. Deze werden tijdens de eerste
    wereldoorlog afgebroken. Nadien maakten de villa en het omliggende terrein
    lange tijd deel uit van de Koninklijke Kwekerij Moerheim.

    Een open deel van de wijk is thans nog als 'waterpartij' aanwezig in de woonwijk Rozenheim.
  • Hij is overleden op 18 mei 1957 in Dedemsvaart, hij was toen 66 jaar oud.
  • Hij is begraven op 22 mei 1957 in Dedemsvaart.
    nr 431, 2e klas
  • Een kind van Gerrit Pol en Willemina ten Hoeve
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 mei 2016.

Gezin van Jan Pol

Hij is getrouwd met Anna Bos.

Zij zijn getrouwd op 21 november 1919 te Dedemsvaart, hij was toen 28 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Willemina Pol  1920-2002 
  2. Antje Pol  1922-2002 
  3. Margje Pol  1924-2016 
  4. Hendrikje Pol  1926-2004 
  5. Gerrit Pol  1927-2002 
  6. Anna Pol  1929-2020 
  7. Jacob Pol  1931-1998 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Pol?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Pol

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Pol

Gerrit Pol
1863-1940

Jan Pol
1891-1957

1919

Anna Bos
1899-1932

Willemina Pol
1920-2002
Antje Pol
1922-2002
Margje Pol
1924-2016
Hendrikje Pol
1926-2004
Gerrit Pol
1927-2002
Anna Pol
1929-2020
Jacob Pol
1931-1998

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. B.S. Avereest, akte 18
    2. B.S. Avereest, akte 64

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 februari 1891 lag rond de 3,4 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
      • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
    • De temperatuur op 21 november 1919 lag tussen 0,4 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 7,4 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
      • 3 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. ČsŠk Bratislava, het latere ŠK Slovan Bratislava.
      • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
      • 11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
      • 19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 31 oktober » Duitsland trekt haar Schutztroepen terug uit de koloniën.
    • De temperatuur op 18 mei 1957 lag tussen 9,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
      • 25 maart » Te Rome worden de verdragen van Rome ondertekend, waarin de EEG en Euratom worden opgericht.
      • 22 mei » Per ongeluk droppen de Amerikanen een waterstofbom boven onbewoond gebied in New Mexico.
      • 1 juli » De Koning Boudewijnbasis wordt geopend.
      • 5 juli » Introductie van de eerste Fiat 500, exact 50 jaar later gevolgd door de introductie van de nuevo 500
      • 19 september » Eerste ondergrondse test van een nucleaire bom in de VS.
      • 17 oktober » De dijk tussen het eiland Marken en het vasteland wordt gesloten.
    • De temperatuur op 22 mei 1957 lag tussen 4,8 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
      • 25 april » AFC Ajax neemt Johan Cruijff aan als lid. Een proefwedstrijd hoeft hij niet te spelen. Jeugdtrainer Jany van der Veen heeft hem in Betondorp in Amsterdam-Oost op straat zien voetballen en weet genoeg.
      • 1 juli » De Koning Boudewijnbasis wordt geopend.
      • 16 juli » De eerste supersonische transcontinentale vlucht van Californië naar New York in 3 uur, 23 minuten en 8 seconden door John Glenn.
      • 3 september » In Little Rock, Arkansas, proberen de eerste Afro-amerikanen naar de middelbare school te gaan. Als zij bij de school aankomen worden ze uitgescholden en weggepest.
      • 28 september » Koningin Juliana opent de Velsertunnel in Noord-Holland
      • 13 oktober » De Amerikaanse actrice Jayne Mansfield verricht op Het Kasteel de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen Sparta en DOS. De spelers van de Rotterdamse club zijn zo onder de indruk van de zwoele kus op de mond van aanvoerder Rinus Terlouw dat Sparta met 7-1 verliest.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1882 » Walter Jakobsson, Fins kunstschaatser († 1957)
    • 1884 » Tjeerd Bottema, Nederlands beeldend kunstenaar († 1978)
    • 1887 » Joseph Frings, Duits kardinaal-aartsbisschop van Keulen († 1978)
    • 1889 » Thé Lau, Nederlands kunstschilder (overleden 1958)
    • 1895 » Babe Ruth, Amerikaans honkballer († 1948)
    • 1905 » Irmgard Keun, Duits romanschrijfster († 1982)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Pol

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pol.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pol.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pol (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I21868.php : benaderd 27 september 2026), "Jan Pol (1891-1957)".